„Buď tvrdej, jsme největší, a neustupuj.“ Advokát Jansta měl navádět k trestným činům, i za to je prý obviněn

10. 8. 2017 6:47

Klíčovou roli v případu rozdělování milionů korun pro sportovní svazy z dotačních programů ministerstva školství měl sehrát právník a šéf České unie sportu Miroslav Jansta. Píše o tom deník Právo s poukázáním na usnesení o zahájení Janstova stíhání.

„Buď tvrdej, jsme největší, a neustupuj.“ Advokát Jansta měl navádět k trestným činům, i za to je prý obviněn
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Jansta

O Janstově roli v usnesení hovoří detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu. Advokát je v současné době dokonce stíhán jako osoba, která ostatní tři obviněné navedla k několika trestným činům.

Jansta obvinění odmítá, dokonce si podal k Nejvyššímu státnímu zastupitelství stížnost. Tu jeho právní zástupce včera písemně odůvodnil a odeslal žalobcům.

Kromě Jansty a České unie sportu je obviněn i generální sekretář Unie Jan Boháč. Stíhání bylo rozšířeno i Simoně Kratochvílové, někdejší náměstkyni ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD), a bývalému řediteli odboru sportu na ministerstvu Zdeňku Břízovi.

Jak Právo popisuje, vše mělo začít tak, že Boháč, jenž byl čelenem expertní hodnotící komise, informoval Janstu o tom, jakou dotaci obdrží Česká unie sportu od ministerstva. A to přesto, že podepsal mlčenlivost. Jansta pak hned volal Kratochvílové a Boháče instruoval o tom, jak má vyjednávat.

„Buď tvrdej, jsme největší, a neustupuj, už jsem mluvil s náměstkyní, potřebuji, abys to vyhrotil, máš respekt,“ měl napsat Jansta Boháčovi. Tabulky ohledně výše dotací pak byly skutečně upraveny, na úkor olympijského výboru a sokolů. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

19:41 Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

Publicista Jiří Peňas, který se na webu Echo24 věnuje kultuře, napsal pár řádek o odvolaném řediteli…