Babiš naštval "své" regionální novináře. Vyhodil je z práce

01.02.2013 8:18

Šli si pro prodloužení smlouvy. Řekli jim, že končí. Ať si vyklidí místo a jdou. Řeč je o redaktorech „venkovských“ týdeníků 5+2, které vydává Agrofert Media a za nimiž stojí velkopodnikatel Andrej Babiš.

Babiš naštval "své" regionální novináře. Vyhodil je z práce
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Andrej Babiš

O tom, že se něco chystá, nevěděli prý ani vedoucí  jednotlivých redakcí. „Bylo to šokující,“ řekla pro ParlamentníListy redaktorka, která nechtěla být jmenována. „Ještě před měsícem jsme byli chváleni. Měla jsem možnost přijmout nabídku jednoho rádia, ale odmítla jsem, že mám tady perspektivu. Za pár týdnů je to úplně jinak,“ hovoří zdrceně. „Prý na příkaz shora, údajně tam začíná jak černá ruka řádit nějaký rádoby krizový manažer. Ze zpravodajských týdeníků mají být inzertní noviny a  okresní venkovské mutace se ruší.“

Vybavení kanceláří využije ANO

Jak je veřejně známo, Andrej Babiš vloni významně profesně „vysál“ regionální Deníky, vzal si do svých nových redakcí mnoho novinářů, na poměry v regionech je královsky zaplatil a tím se měl pomstít vydavatelskému domu Vltava-Labe Press. Je veřejným tajemstvím, že jej chtěl koupit, ale němečtí majitelé to odmítli. Záměr byl postaven na informacích z regionů a samozřejmě propagaci řady společností agrofertského impéria.

„Už mám jasnou představu o věrohodnosti slov a praktikách lidí, kteří teď kromě peněz zřejmě chtějí i moc a moc hezky mluví,“ uvádí ve svém „rozlučkovém mailu“ jedna z redaktorek Šárka Meissnerová. Ze všech regionálních redakcí zůstává v Plzeňském kraji pouze jediná. Jak se ParlamentniListy.cz dozvěděly od dalšího obdobně postiženého člověka, vybavení redakcí se má využít v kancelářích Babišovy iniciativy ANO.

Náhlý zkrat, nebo chladný kalkul?

Záhadou je, proč se „zemědělský boss“ tak najednou rozezlil na své novinářské „ovečky“. Je sice o něm známé, že je „svůj“ a pro peprnou nadávku nechodí daleko, ale že by konal tak, jak ve svých plamenných proslovech kritizuje? Nebo jde o spočítání si určitě zcela mimořádně vysokých nákladů a rázný stop stav? Přesto všechno ale takový obrat nikdo nečekal, navíc když si v lednovém sloupku pochvaloval uplynulý rok a radoval se z pro něj nového přírůstku –mediálního impéria, Babiš plánoval dokonce vlastní televizní kanál, či internetové zpravodajství, nakonec ale zůstal až do nedávné doby u projektu týdeníků 5+2.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Václav Fiala

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politická agitace? Státní univerzita čelí hněvu Okamury. Za vše může tento její počin

21:41 Politická agitace? Státní univerzita čelí hněvu Okamury. Za vše může tento její počin

Předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru doběla rozpalují praktiky státní Univerzity Hradce Králové souvisej…