Čeká nás peklo. Válka. Tomio Okamura poskytl drtivý rozhovor

17.10.2016 9:21

Pokud zvítězí v prezidentských volbách v USA Hillary Clintonová, můžeme čekat peklo. V rozhovoru pro server Byznysnoviny.cz to uvedl lídr Strany přímé demokracie Tomio Okamura. Podle něj by pro naši zemi bylo prospěšnější, kdyby v prezidentských volbách uspěl Donald Trump.

Čeká nás peklo. Válka. Tomio Okamura poskytl drtivý rozhovor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

„Pokud zvítězí v prezidentských volbách v USA kandidátka zbrojní lobby Hillary Clintonová, můžeme čekat peklo. Je to nenávistný člověk, který skutečně chce vojensky porazit Rusko. A nehledí při tom napravo ani nalevo,“ uvedl Okamura. Podle jeho názoru ale Rusko nelze porazit, stejně jako nelze porazit USA. „Ale ta žena je natolik duševně malá, že to nechápe. A americké lobby jde samozřejmě o odbyt zbraní. Mají pocit, že i když USA válku nevyhrají, nijak je to nezasáhne a odnese to jako vždy Evropa. Doufám, že se mýlí,“ prohlásil Okamura.

Anketa

Kdyby do sněmovních voleb šli společně lidovci a Gazdíkovi Starostové a nezávislí, volili byste radši je, nebo Kalouskovu TOP 09?

94%
hlasovalo: 8497 lidí

Celý text je ZDE

Připomněl, že Trump řekl, že k řešení problémů s Ruskem by mu stačila půlhodina o samotě s Putinem. „Nikdo v Rusku netouží po válce s Američany ani s Evropou. Ani my v Evropě si přece nepřejeme válku. Také Rusové touží po rovnocenné spolupráci. Jenže to by strašně oslabilo USA,“ uvedl Okamura.

Poznamenal, že pokud by nás chtěli Rusové zlikvidovat, „tak prostě v prosinci vypnou plynovody a ropovody a počkají v klidu do jara. Nepotřebují na nás posílat tanky“.

Podle Okamury je Donald Trump nadějí nejen pro USA, ale hlavně pro nás v České republice. „Pokud vyhraje, máme jistotu, že skončí studená válka a nebude hrozit ani válka otevřená, na jejímž pokraji jsme,“ myslí si.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jste vůbec očkovanej?“ Zamordovat Babiše, padlo. Ale premiér vrátil úder

8:14 „Jste vůbec očkovanej?“ Zamordovat Babiše, padlo. Ale premiér vrátil úder

Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš odpověděl na další z dotazů, které mu posílají lidé v …