Centrum Sananim žádá policii o ochranu. Před Vandasem

1. 10. 2010 16:28

Pražské protidrogové centrum Sananim na Smíchově požádalo o policejní ochranu. V posledních dnech totiž stoupl počet výtržností a trestných činů v okolí centra. V pátek se na Smíchov chystají také hlídky Dělnické strany sociální spravedlnosti.

Centrum Sananim žádá policii o ochranu. Před Vandasem

Ředitelka Sananimu Martina Richterová Těmínová se domnívá, že zvýšený počet útoků na centrum souvisí s blížícími se komunálními volbami. "Rozhodně se nehodláme stát rukojmím v předvolebním boji a zásadně protestujeme proti zneužívání naší odbornosti v pomoci nemocným lidem, což drogově závislí podle mezinárodní kvalifikace nemocí bezesporu jsou," uvedla pro ČTK ředitelka.

Za poslední dobu policie vyšetřovala 15 útoků, většinu z nich později vyhodnotil jako trestný čin. Šlo především o rozbitá okna a dveře, výhružné dopisy nebo exkrementy vylité oknem. Kvůli obavám o bezpečnost pracovníků najalo centrum také bezpečnostní agenturu.

Před hlídkami DSSS budou centrum hlídat kromě policie také studenti

V pátek se na místo chystají hlídky DSSS. Těm se plánují postavit studenti, kteří chtějí vytvořit živý řetěz a bránit centrum před možnými útoky. Proti hlídkám se vyslovil také národní protidrogový kooordinátor, který zároveň požádal policii a pražský magistrát, aby na místě zajistily dohled.

"Akci DSSS vnímá národní protidrogový koordinátor jako pokračování a prozatímní vyústění těchto projevů nesnášenlivosti vůči uživatelům drog a profesionálům, kteří v oblasti pomoci uživatelů drog pracují. Jakékoliv projevy xenofobie a násilí jsou v tomto směru nepřijatelné a kontraproduktivní," uvedl národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

Více:

Foto:delnickamladez.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

20:59 Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

Zpěvák Tomáš Klus se na svém Facebooku tvrdě pustil do textaře a zpěváka Jaromíra Nohavici. Připomín…