Češi jsou příznivci konspiračních teorií

20. 5. 2011 15:26

Přestože většina populace konspiračním teoriím nepřikládá důležitost a nevěří jim, v média lidé nemají důvěru a domnívají se, že světové mocnosti mají důvod účelově klamat. Vyplývá to z průzkumu společnosti SANEP.

Češi jsou příznivci konspiračních teorií
reklama

Téměř 50 procent lidí si nemyslí, že to, co je prezentované v médiích, musí být vždy pravda. Většina lidí pak považuje sociální manipulací za vážný problém, na který je potřeba upozorňovat.

Stejně tak důvěra ve vlády není příliš veliká. Obyvatlé se obávají, že mocnosti mají důvod účelově klamat a manipulují s fakty, týkajícími se národní bezpečnosti. Není pak divu, že se konspiračním teoriím tak daří.

V USA experimentují s mimozemšťany

Konspiračním teoriím přikládá vážnost třetina domácí populace. Nejvíce příznivců má mezi domácí populací konspirační teorie týkající se tzv. oblasti 51, které hovoří o tom, že na této tajné nevadské americké vojenské základně, jejíž existenci americká vláda donedávna odmítala, probíhají experimenty s mimozemskými technologiemi a s těly mimozemských bytostí.

Třetina tázaných si také myslí, že teroristické letecké útoky na USA dne 11. září 2001 nezosnovali teroristé, ale byly v režii americké federální vlády. Ani oficiální verze o smrti Usámy bin Ládina 32 procent lidí nevěří. Kontroverzní výroky Petr Hájka 27 procent lidí považuje za skandální a urážlivé, ale 21% lidí za odvážné a pravdivé. Jenom teorie zpochybňující přistání Apolla na měsíci nemá moc úspěch.

Archiv: CVVM , FACTUM INVENIO , SANEP , SC&C , STEM


Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor:
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Neví, proč protestují, hlavně že je sranda. Dostanou transparent proti Babišovi a zařvou si. Ivan Vyskočil odhalil „demonstrantku“ ze svého okolí

10:06 Neví, proč protestují, hlavně že je sranda. Dostanou transparent proti Babišovi a zařvou si. Ivan Vyskočil odhalil „demonstrantku“ ze svého okolí

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Protestní akce na Staroměstském náměstí „nadzvedla ze židle“ Ivana …