Chystají se na mě další diskreditace, tvrdí Rampula

10. 8. 2011 8:57

Vrchního státního zástupce v Praze Vlastimila Rampuly se justice ne a ne zbavit. Jakkoli by očividně chtěla. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil už Rampulu odvolal, ale zatím nepravomocně. A Rampula protestuje, k tomu se ale také připravuje na to, že situace bude čím dál horší - chystají se na něj totiž prý další diskreditační kampaně.

Chystají se na mě další diskreditace, tvrdí Rampula

Rampula tvrdí, že důvody pro jeho odvolání z funkce jsou nepodložené důkazy. Ministr Pospíšil ho viní z toho, že nedostatečně řídil speciální odbor závažné hospodářské a finanční kriminality a že zasahoval do práce dozorující státní zástupkyně Darji Dunajové v kauze IPB.

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman další dva důvody přidal - Rampula prý podepsal mezinárodní smlouvu, ačkoli k tomu nemá oprávnění, a nehospodárně řídil odbor závažné hospodářské a finanční kriminality. Ministerstvo ale Zemanovy důvody nakonec neuznalo.

"Ministerstvo konstatovalo, že jsem neporušil ústavu tím, že jsem podepsal údajnou mezinárodní smlouvu, protože o žádnou mezinárodní smlouvu nešlo. Také konstatovalo, že nebylo zjištěno žádné nehospodárné nakládání," shrnul Rampula pro deník Právo.

Někdo se mě snaží odstranit a nahradit spřízněnou duší

Důvody pro jeho odvolání jsou prý liché. "Myslím si, že za snahou odvolat mě z funkce vrchního státního zástupce není to, že neřídím tento úřad, jak bych měl, ale evidentní snaha mě z této pozice odstranit za každou cenu," podotkl. "Pokud se podívám na současné vedení a spojence v rámci snah o mé odvolání, tak se domnívám, že tady pokračuje snaha dosadit na mé místo osobu spřízněnou se současným vedením Nejvyššího státního zastupitelství."

K jeho diskreditaci navíc jeho "nepřátelé" používají média. "Byla zneužita média, a co je velmi zarážející, dostal jsem novou informaci, že to nekončí a v současné době se chystá na mou osobu další diskreditace zneužitím Národního bezpečnostního úřadu."

Chtějí mě zdiskreditovat prověrkou

"Státní zástupci na rozdíl od soudců pro to, aby mohli pracovat s utajovanými informacemi, potřebují prověrku Národního bezpečnostního úřadu. Já jsem z titulu své funkce, ne že to je podmínkou pro její výkon, prověřen na stupeň tajné," vysvětlil nejprve.

"A dozvěděl jsem se, že Národní bezpečnostní úřad v souvislosti s procesem o mé odvolání a mediálním obrazem hodlá mou prověrku znovu otevřít a kontrolovat, jestli jsem osobou důvěryhodnou na tento stupeň prověření. Myslím si, že proto, aby nevěrohodnost mé osoby byla potvrzena ještě takovouto institucí."

Informace má prý z důvěryhodného zdroje.

Čtěte:

Petičníci Jiřího Pehe a Jiřiny Šiklové: Rampula musí jít

Advokát Láska v HydeParku: Rampula je skutečná žába na prameni

Rampula hrozí soudem. Proti vyhazovu se odvolal na poslední chvíli

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

20:59 Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

Zpěvák Tomáš Klus se na svém Facebooku tvrdě pustil do textaře a zpěváka Jaromíra Nohavici. Připomín…