Do ČSSD se dostal někdejší člen SPOZ a poradce starosty TOP 09. Když jsme se začali ptát, začal neuvěřitelný kolotoč

19.01.2016 19:04

Městská část Praha 5 vždy přitahovala pozornost zajímavým vývojem na radnici. V předminulém volebním období (2006-10) nejprve působením kontroverzního starosty Milana Jančíka, v minulém volebním období pak absolutní nestabilitou zastupitelstva, v němž na konci volebního období (2014) působilo nespočítatelné množství klubů, a tím, že zastupitelé nebyli schopni zvolit ani starostu. Ani pak ale dění neskončilo.

Do ČSSD se dostal někdejší člen SPOZ a poradce starosty TOP 09. Když jsme se začali ptát, začal neuvěřitelný kolotoč
Foto: Archiv ZN
Popisek: Zakaría Nemrah, bývalý předseda SPOZ Praha 9 a vedoucí oddělení Nová média SPOZ

ParlamentníListy.cz byly již v listopadu loňského upozorněny na skutečnost, že do pražské ČSSD, konkrétně do buňky na Praze 5, vstoupil jistý Zakaría Nemrah. Nic vám to neříká? Připomeňme, co jsme o něm již napsali my. A to téměř před půl rokem.

„Asi největší pozornost ze spolupracovníků starosty Prahy 5 Radka Klímy si zaslouží jeho šéfporadce Zakaría Nemrah. Když se řekne poradce, zpravidla vyvstane obraz staršího pána s bohatými zkušenostmi, který rychle dokáže analyzovat situaci, přicházet s nápaditými řešeními a varovat před případnými riziky… V případě současného šéfporadce starosty Prahy 5 by to byla však představa mylná. Jde o muže, jenž se dobře obléká, jezdí v luxusním voze, na skvělé dovolené a narodil se v roce 1990 – je mu tedy pouhých 25 let.“

K VĚCI:

Přes nízký věk má Zakaría Nemrah velmi zajímavou minulost. Během krátké doby se objevil ve dvou politických projektech, které ho vynesly na kandidátky. Již jako dvaadvacetiletý student kandidoval v krajských volbách za hnutí Uzdravte naši politiku (UNP). UNP bylo podle mnohých klasickým byznysovým projektem „politických podnikatelů“. UNP nakonec zakotvilo u krajně pravicového společenství Hlavu vzhůru, které v posledních parlamentních volbách nejenže nezískalo téměř žádné hlasy, ale skončilo s nemalými dluhy. Další zastávka Zakaría Nemraha byla na opačné straně politického spektra, a to u Zemanovců (SPOZ), za něž kandidoval jako třetí na pražské kandidátce SPOZ do Sněmovny. V době předvolební kampaně se velmi aktivně profiloval v internetovém prostoru jako levicově smýšlející politik, jemuž jde především o sociální spravedlnost. Zemanovci, stejně jako UNP, výrazně u voličů neuspěly. Poslední štace pak byla u starosty TOP 09 Klímy. Ten, jak naše redakce opakovaně upozorňovala, splácí vysoký úvěr, o němž dlouho nechtěl mluvit.

KE KAUZE STAROSTY PRAHY 5:

Nemrah se prý do ČSSD v Chuchli dostal proto, aby kontroloval čísi zájmy. To nám bylo sděleno a moc jsme tomu nerozuměli. A tak jsme se začali ptát. O tom, že by ke vstupu Nemraha do ČSSD došlo, tamní předseda socialistů Jan Smetana nic nevěděl. Lépe řečeno asi nechtěl, jelikož jiní jeho spolustraníci potvrdili, že se o celou kauzu živě zajímal.

Po urgenci nám však odpověděl místopředseda KVV ČSSD Praha v Praze Karel Klíma. „Tuto informaci vám vyvracím. Pan Zakaría Nemrah není členem ČSSD na Praze 5. Dle informací od tajemnice vystoupil ze strany ČSSD k 5. prosinci 2015,“ řekl ParlamentnímListům.cz. Jenomže ani tím tragikomická situace kolem mladého politika nekončí. Lidový dům má totiž na jeho členství docela jiný názor. „Pan Zakaría Nemrah je opravdu členem ČSSD na Praze 5,“ sdělila v pondělí ParlamentnímListům.cz Olga Járková z PR sekce centrály ČSSD.

V čem je vlastně u Nemraha problém? Na to nám bez zájmu o jmenování své osoby řekl své místní zastupitel: „Pan Nemrah řeší obchody jménem jakýchsi lidí na Praze 5, kteří nemají s radnicí nic společného, spekuluje se například o panu Rittigovi, a těmto lidem možná začala vadit ČSSD, proto se mezi její místní členy snaží procpat a oslabit tak vedení, je to lítý boj, hodně mimo realitu všedního dne,“ doplnil náš zdroj. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hovada, svoloč.“ Po křiku na Klause ml. padlo i něco, co se bojíme napsat

20:14 „Hovada, svoloč.“ Po křiku na Klause ml. padlo i něco, co se bojíme napsat

Václav Klaus mladší se dnes stal terčem verbálních útoků, když šel uctít památku padlých na Národní …