Exmanželka miliardáře Tykače staví betonový gigant. Odolá snad i konci světa

23.03.2013 12:37

V Ptyči na Křivoklátsku roste gigantická betonová stavba, které prý místní říkají bunkr nebo Temelín. Za stavbou komplexu, jehož cena se odhaduje na dvě miliardy, stojí Daniela Kuchtová, exmanželka třetího nejbohatšího Čecha Pavla Tykače. Podle deníku Blesk se dá předpokládat, že právě on je sponzorem celé stavby.

Exmanželka miliardáře Tykače staví betonový gigant. Odolá snad i konci světa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stavební práce, ilustrační foto

Kuchtová je vyznavačkou esoterické filozofie, která například příčinu nemoci hledá v duševní poruše. A právě její příznivci prý mohou do Majáku Ptyč, jak zní oficiální název komplexu, jezdit až na třítýdenní rekreaci. K dokonalé relaxaci tady prý nebude chybět ani kadeřník, jízdárna nebo zemědělské produkty vypěstované přímo na místě.

Podle Blesku je pravděpodobné, že stavbu dotuje právě Tykač, který má podíl ve společnosti Czech Coal. Jeho majetek byl před rokem odhadován na 33 miliard korun.

Podle informací týdeníku Respekt Tykačovi ale před několika dny švýcarská policie zablokovala tunu zlata a některá švýcarská konta v hodnotě 19 miliard. A to kvůli obnovenému trestnímu stíhání v kauze vytunelovaných CS Fondů, v níž Tykač figuruje.

Jeho mluvčí Jan Chudomel to ale popírá. "Pavel Tykač nemá a neměl ve Švýcarsku ani nikde jinde zablokovaný žádný bankovní účet ani jiná aktiva," řekl.

Atomový kryt a střílny ve věžích

Blesk kromě jiného zjistil, že zdi objektu mohou být místy až dva metry silné. Některé zdroje tvrdí, že zde lidé mohou přečkat i nejrůznější katastrofy. V podzemí je totiž údajně atomový kryt a na věžích se zdmi z litého betonu zázemí pro dálkově ovládané kulomety. Kromě toho má komplex údajně i vlastní elektrárnu.

Sama Kuchtová příliš sdílná nebyla. "V levé části staveniště se buduje zemědělský sklad. Pod těmi věžemi bude školicí středisko. Víc k tomu nechci dodat," sdělila lakonicky Blesku.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A je zle: Matteo Salvini řekl jasné slovo o Rusku

10:15 A je zle: Matteo Salvini řekl jasné slovo o Rusku

Poněkud ve stínu setkání Donalda Trumpa s Vladimirem Putinem proběhla návštěva italského ministra vn…