Exstarosta Jančík v ČT. Do studia přišel důkladně připraven

16.08.2011 23:24

Dopustil se exstarosta Prahy 5 Jančík trestného činu nebo ne? Česká televize představila analýzu, která říká, že k trestnému činu došlo, když jediné agentuře předal pohledávky na vymáhání dlužného nájemného v řádech milionů korun bez výběrového řízení. Jančík vinu opakovaně odmítá.

Exstarosta Jančík v ČT. Do studia přišel důkladně připraven

Hostem úterního pořadu Události, komentáře České televize byl bývalý starosta Prahy 5 Milan Jančík, kterému znovu hrozí trestní stíhání za kroky, jež činil v pozici starosty. Jančík v pořadu opakovaně prohlašoval, že se nedopustil ničeho, za co by mohl být stíhán. V pozici Jančíkova oponenta působil Stanislav Beránek z Transparency International. Za zmínku stojí, že Jančík býval členem ODS, ale dnes již není, protože prý záměrně neplatil členské příspěvky.

Šlo o tisíce nebo o miliony?

Připomeňme, že Jančík je nařčen z toho, že jako starosta bez souhlasu zastupitelstva a řádného výběrového řízení prodal Agentuře Prahy 5 pohledávky na nájemném za víc než 60 milionů. Exstarosta vinu odmítá s tím, že žádná z pohledávek nepřesahovala výši sto tisíc korun a výběrové řízení tedy podle zákona nebylo nezbytné.

Do studia exstarosta Jančík dorazil velmi dobře připraven a svá tvrzení podpořil řadou citací z jednacího řádu Rady a zastupitelstva městské části či ze Zákona o hlavním městě Praze. Beránek nařkl exstarostu z toho, že citací využívá velmi účelově a že k porušení zákona ve skutečnosti došlo.

"Samozřejmě jsem se nedopustil úmyslného trestného činu, myslím si, že ani činu nedbalostního. Budu to stále opakovat," uvedl v pořadu Jančík. Stanislav Beránek oponoval, že "pan Jančík jako vystudovaný právník použije na svou obranu téměř cokoli".

„Mělo proběhnout výběrové řízení, ale o něm neexistují záznamy. Následně se objevuje Agentura Praha 5, která byla založena deset dní poté, co se na radě projednalo, že bude takováto společnost najata," popisuje podstatu sporu Beránek.

Foto: Hans Štembera

Související:

 • Exstarosta Prahy 5 Jančík znovu čelí obvinění. Usnesení si už převzal

 • Jančík pro ČT: Počkám si na to, s čím policie znovu přijde 

 • Jančík k obvinění: Jsem vytažen jako králík z klobouku 

 • Obviněný Jančík: ODS je v krizi, nemá pro voliče témata 

 • Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
  Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

  autor: mp

  Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

  Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

  Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

  reklama
  Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

  Další články z rubriky

  „Heil Mutti Merkel!“ a „Allah Akbar, Hände hoch, das ist Befehl!“ Vlajka EU v plamenech. Před Hradem bylo dusno

  18:57 „Heil Mutti Merkel!“ a „Allah Akbar, Hände hoch, das ist Befehl!“ Vlajka EU v plamenech. Před Hradem bylo dusno

  Válečný veterán z Kosova a Kuvajtu Martin Zapletal provedl v sobotu odpoledne před Pražským hradem n…