Kandidát Kubera nechce na nikoho plivat. Ale co řekl o Drahošovi, to se mu líbit nebude

21.07.2017 22:05

Místopředseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) stále zvažuje svou kandidaturu na prezidenta. A to i přesto, že pro ni již má dostatek podpisů svých kolegů senátorů. Nyní poskytl rozhovor serveru Aktuálně.cz, ve kterém mimo jiné uvedl, že i když špína funguje, on sám na nikoho plivat nebude.

Kandidát Kubera nechce na nikoho plivat. Ale co řekl o Drahošovi, to se mu líbit nebude
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera

Kubera v rozhovoru mimo jiné uvedl, že o své kandidatuře rozhodne až tehdy, bude-li znát své protivníky. Klíčové jsou podle něj nadcházející volby do Poslanecké sněmovny. „Hlavní cíl je nevybíhat předčasně,“ míní. I nadále tak sbírá podpisy potřebné pro svou kandidaturu, byť jich již dostatek od svých kolegů senátorů má. 

„Ve skutečnosti ještě žádná kampaň oficiálně není, což je problematické, protože už se utrácejí miliony a nevím, jak si s tím poradí onen dohledový úřad. V dohledování je teď velká móda. Vlastně není ani žádný kandidát. Kandidáti, co to o sobě tvrdí, žádnými kandidáty nejsou. Až předseda Senátu vyhlásí volby, tak teprve začne oficiální kampaň a kandidáti se budou muset zaregistrovat na Ministerstvu vnitra. Pak budou teprve kandidáty,“ řekl k současné situaci ohledně prezidentských voleb.

Původní text ZDE.

Nyní by si Kubera z avizovaných kandidátů nevybral. „Všichni, co se hlásili, řekli, že se nebudou vymezovat proti současnému prezidentovi. Vydrželi to asi čtrnáct dní. Já na to mám úplně jiný názor. Cílem voleb není někoho porazit, ale zvítězit. Ne na úkor někoho, nebo tím, že vyhrabu, že ten byl nějakým agentem a pak se musí bránit. To je teď velký trend,“ poznamenal. 

Když pak otázka zamířila na kandidáta Jiřího Drahoše, měl Kubera jasno. „Renomovaných vědců je hodně a prezident je politická funkce, pokud to ještě někdo nepochopil. Měl by se především starat o Českou republiku, což neznamená, že by nemohl komunikovat, jezdit do zahraničí podporovat zemi a podobně. To všechno je v pořádku. Těžiště jeho činnosti by mělo ale být tady doma. Ta politika je k tomu nezbytná. Ještě uvidíme, jaký koncept bude mít představa, že se společnost dá řídit jako stát. Podle mých zkušeností to není realita,“ řekl jasně Kubera.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček útočí: Pustil se do Foldyny, stranickou opozici chce úplně rozpustit. A nakonec naložil Zimolovi

8:49 Hamáček útočí: Pustil se do Foldyny, stranickou opozici chce úplně rozpustit. A nakonec naložil Zimolovi

Předseda ČSSD dává od neděle najevo, že změní svůj přístup a stane se tvrdým šéfem strany. V Otázkác…