Každý třetí Hudcem sledovaný telefon vede k ABL, zjistila MF Dnes

18. 7. 2011 11:15

Deník MF Dnes se vydal po stopách telefonních čísel, které špehoval varnsdorfský policista Marian Hudec. A objevil tři skupiny souvislostí - ABL, Jiří Paroubek a Václav Klaus.

Každý třetí Hudcem sledovaný telefon vede k ABL, zjistila MF Dnes

Největší skupinu tvoří čísla, která spojují vazby na bezpečnostní agenturu ABL, jež dříve patřila exministru dopravy Vítu Bártovi. Policista jich špehoval hned 21, tedy téměř každé třetí číslo na jeho seznamu má tuto souvislost.

Že by výsledky Hudcova sledování končily v ABL, firma popírá. "Takové informace jsou lživé," sdělila MF Dnes. Hudec ovšem lustroval hovory manažera ČEZ Daniela Rouse v době, kdy se rozhodovalo o tendru za 632 milionů, kterého se ABL účastnila. Nebo například předsedu a místopředsedu TOP 09 v Praze 11 Stanislava Urbánka a Jana Vašíčka. "Mě to vede k podezření, že to bylo kvůli našim aktivitám v Praze 11, kde nás nemá ráda agentura ABL," svěřil deníku Urbánek.

Podobných souvislostí je víc, například policista špehoval pracovnice firmy, která spravuje mladoboleslavský obchodní dům Olympia, o jehož ostrahu měla ABL v té době zájem, a podobně.

Nepřátelé Jiřího Paroubka

Druhou výraznou skupinou lidí, kterým Hudec lustroval telefony, jsou lidé blízcí sociální demokracii. Byl mezi nimi například šéf pražské ČSSD Petr Hulínský nebo stranický lobbista Miroslav Jansta.

Některé z nich spojuje ještě jedna věc - nemají se příliš v lásce s expředsedou ČSSD Jiřím Paroubkem. Patří mezi ně např. Miroslav Šlouf, Jana Mrencová, Jiří Ovčáček nebo lobbista Michal Kuzmiak. Sám Paroubek má o věci pochybnosti. "Pokud bych vzal jako kritérium případného objednání tak nechutné věci to, že je někdo můj 'nepřítel', byli by tam trochu jiní lidé," řekl deníku.

Václav Klaus a přátelé

Hudec byl zaměřen také na lidi okolo prezidenta Václava Klause. Narozdíl od okolí Jiřího Paroubka šlo ovšem vesměs o prezidentovy spolupracovníky či přátele. Kromě Jiřího Weigla nebo Ladislava Jakla špehoval Hudec také Vladislava Šavrdu, s nímž Klaus hraje tenis, nebo majitele sportovního centra v Praze Václava Petra.

Zbytek čísel patří ženám, které si podle deníku nechali pravděpodobně prověřit nedůvěřiví manželé, a několik nevyhraněných podnikatelů.

Čtěte: 

Lidé sledovaní policistou Hudcem jsou spojeni kauzou nebo zaměstnáním

Z Hudcova sledování telefonů měla mít profit ABL 

Zděšení a šok: Policie špehovala Klausovy nejbližší spolupracovníky

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

19:39 Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

Na výstavě Zahrada Čech, kam se premiér Babiš neohlášený zajal podívat minulý pátek, jej pronásledov…