Liberecká ODS opět nabírá síly, varuje exprimátor

26.05.2011 22:41

Nedávno sesazený primátor Liberce Jan Korytář označil nahrazování zastupitelů své strany Změna pro Liberec zastupitely ODS za postupný návrat starých pořádků. ODS vládla Liberci předchozích deset let a její působení bylo spjato se řadou podezřelých korupčních kauz.

Liberecká ODS opět nabírá síly, varuje exprimátor
Korytářova strana vyhrála loňské komunální volby, po neshodách ve vzniklé čtyřkoalici však Změna pro Liberec radnici opustila. Zbytek koalice dnes nechává Korytářovo uskupení rozhodovat pouze v méně významných záležitostech města a vytlačila ho ze všech významných postů. Bývalý primátor obvinil ODS z podílu na tomto vývoji.

"Byli jsme odvoláni z hlavních společností, přes které tečou největší peníze. Jde například o Dopravní podnik města Liberce, Technické služby města, Sportovní areál Ještěd, Liberecká teplárna. Tam jsme nahrazováni členy ODS," upřesňuje pro Český rozhlas Korytář.

Zastupitelé ODS získávají zpět své posty

Náměstek současné primátorky Jiří Šolc ze sdružení Liberec občanům však postup radnice obhajuje. Podle něj je logické, že se změnou koalice přišla i obměna postů v dozorčích radách a představenstvech. Účast zastupitelů ODS na těchto postech pouze reflektuje zájem občanů, kteří straně v loňských volbách dali druhý nejvyšší počet hlasů.

Mnozí bývalí vysocí představitelé libereckého magistrátu se už vrátili na svá původní místa. Exprimátor Jiří Kytner dnes opět zasedá v představenstvu Dopravního podniku měst Jablonce a Liberce, jeho spolustraník Ondřej Červenka se vrátil do představenstva Liberecké informační společnosti.S rozložením sil jsou spokojené i liberecké Věci veřejné. Jejich pět postů podle nich přesně odpovídá jejich volebnímu výsledku.

Korytář: Je to jen špička ledovce

Bývalý primátor Korytář označil současný vývoj za pouhou šičku ledovce toho, co se na magistrátu děje. ''Změny musí jít přes radu, respektive přes zastupitelstvo. Proto jsme se o tom dozvěděli. Ale je to možná jen 5 procent toho, co se tady děje. Protože hlavní věci, které se budou týkat dotací, změn územního plánu či veřejných zakázek, budou probíhat skrytě," uvedl.

Čtěte také:
Liberec je bez primátora. O novém bude jednat už v pondělí 
Liberec: Proces tvorby nového územního plánu je nyní v polovině 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: qot

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…