Ministr dopravy Dobeš svolává jednání tripartity

16.09.2011 15:55

Ministr dopravy Pavel Dobeš je nespokojen s přerušením jednání tripartity a rozhodl se ji dnes z vlastní iniciativy svolat na úterý znovu. Dobeš trvá na tom, že jednání je nutné uskutečnit ještě před dalším jednáním vlády o rozpočtu.

Ministr dopravy Dobeš svolává jednání tripartity

Ministr dopravy Pavel Dobeš požaduje, aby mu vláda poskytla miliardy do jeho resortu, se kterými se v dosavadním návrhu zatím nepočítá. K rozpočtu pro dopravu mají připomínky právě i zaměstnavatelé.

Ministrovi financí se udělalo nevolno 

Jednání tripartity bylo ve čtvrtek přerušeno kvůli nevolnosti ministra financí Miroslava Kalouska. Věci veřejné požadovaly, aby byla tripartita svolána znovu, ale Jaromír Drábek, který se řízení schůzky po Kalouskovi ujal, uvedl, že to je v kompetenci pouze premiéra Petra Nečase, který je nyní mimo republiku. 

 "V případě, že nebude přerušené jednání tripartity pokračovat mimořádným jednáním ještě před nejbližším jednáním vlády o rozpočtu, svolám jednání odborů a zaměstnavatelů za ministerstvo dopravy. Bude se konat v úterý 20. září 2011 v 9 hodin v budově ministerstva dopravy a tímto předběžně na jednání zvu i další členy velké tripartity," uvedl v tiskovém prohlášení Dobeš.

Tripartita již byla přislíbena, tvrdí zaměstnavatelé

Rozpočet pro dopravu je podle Věcí veřejných potřeba navýšit nejméně o 8,8 miliardy korun. Pokud se nepřistoupí na jejich požadavky, chtějí kvůli tomu blokovat i dohodu o navrácení církevního majetku zabaveného za komunismu, které se podařilo po letech odkladů církvím a představitelům státu dosáhnout. Za otálení s vyřešením tohoto bodu přitom politiky kritizoval už i Ústavní soud. Kalousek postoj Věcí veřejných označil za vydírání.

Zaměstnavatelé se již nechali slyšet, že k rozpočtu na dopravu mají také své připomínky. „Dali jsme písemné připomínky a chceme, aby se tím vláda zabývala," řekl ČTK ve čtvrtek viceprezident Hospodářské komory ČR Jan Wiesner. Připomínky týkající se například financování dopravní infrastruktury chtěli zaměstnavatelé projednat s vládou na dalším jednání tripartity. Wiesner ale již ve čtvrtek tvrdil, že svolání tripartity jim bylo přislíbeno ještě před zasedáním kabinetu.

Čtěte také:

Tripartita bude s odbory jednat o rozpočtu na příští rok

Nejdřív rozpočet, až pak restituce, chtějí VV. Jednání přerušeno

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nip

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svrhnout Zemana? Ne. Ještě hůř! Primátor Prahy Hřib řekl, co by rád provedl prezidentovi, ale...

10:34 Svrhnout Zemana? Ne. Ještě hůř! Primátor Prahy Hřib řekl, co by rád provedl prezidentovi, ale...

V den, kdy Senát projednává z iniciativy Václava Lásky ústavní žalobu na prezidenta republiky, čelí …