Místopředseda VV Jarolím podal další žalobu. Na Langera a Pospíšila

22.06.2011 6:38

Místopředseda VV Tomáš Jarolím dnes o dvě rozšířil počet trestních oznámení, která na sebe podávají členové vládní koalice. Oznámení podal na ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila a exministra vnitra Ivana Langra (oba ODS). Podání se týkají několika trestních činů, mimo jiné zneužití pravomoci úřední osoby. ČTK má obě trestní oznámení k dispozici.

Místopředseda VV Jarolím podal další žalobu. Na Langera a Pospíšila
Místopředseda nejmenší vládní strany Tomáš Jarolím má v Pospíšilově případě podezření na spáchání trestných činů zneužití pravomoci úřední osoby a maření úkolu úřední osoby z nedbalosti. Ministr spravedlnosti se podle něj nesnaží o zlepšení stavu justice na severu Čech. Svá tvrzení v trestním oznámení dokládá dvěma případy, které podle něj severočeské soudy nevyřešily správně.

Ivan Langer se podle Jarolíma mohl dopustit trestných činů porušení povinnosti při správě cizího majetku, sjednání výhod při zadání veřejné zakázky a zneužití pravomoci úřední osoby. Těchto činů se měl Langer dopustit odsouhlasením a podepsáním nevýhodné smlouvy na pronájem lázeňských zařízení ministerstva vnitra, díky čemuž podle Jarolíma může stát přijít o 226 až 426 milionů korun.

VV už žalovaly kdekoho, i Tluchoře a Kalouska

Trestní oznámení provázejí činnost vládní trojkoalice již poměrně dlouho. Sám Jarolím není v jejich podávání nováčkem. Již na konci května dal oznámení na ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Obvinil ho v něm z přijetí úplatku za povolení internetového sázení v roce 2008. Případem se zabývá protikorupční policie, Kalousek obvinění odmítá.

Středočeská organizace VV zase na počátku června podala trestní oznámení na poslance ODS Petra Tluchoře. Důvodem byl dopis, který bývalý předseda poslaneckého klubu ODS napsal svým spolustraníkům. VV v něm označil za pseudomoralistickou a pokryteckou sektu, s níž není z principu možné vládnout.

Ani VV se žaloby nevyhýbají. Úplatky i praní špinavých peněz.

Trestním oznámením na svou osobu se nevyhnuli ani členové VV. Finanční analytický útvar (FAÚ) ministerstva financí, jedno podal na poslance a sponzora nejmenší vládní strany Michala Babáka. FAÚ ho viní z praní špinavých peněz. Podle útvaru přes Babákův soukromý účet v posledních dvou letech prošlo celkem 11,5 milionu korun pro VV.

Exministr dopravy a muž považovaný za faktického lídra VV Vít Bárta zase čelí trestním oznámením svých bývalých stranických kolegů Jaroslava Škárky a Kristýny Kočí. Někdejšího výkonného místopředsedu strany a bývalou šéfku poslaneckého klubu se údajně pokoušel uplatit.

FAÚ podal trestní oznámení také na ministra obrany a místopředsedu ODS Alexandra Vondru kvůli údajně předražené zakázce na ozvučení akcí z doby českého předsednictví EU, které měl tehdy Vondra na starosti z pozice vicepremiéra pro evropské záležitosti.

Související:
Paroubek je nedočkavý, jak dopadnou jeho žaloby na VV
Věci veřejné podaly žalobu na exstarostu Prahy 1
John už na ČSSD žalobu podal

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jhe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

22:37 Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

Předseda vlády Andrej Babiš sepsal další provolání k národu známé pod značkou „čau lidi“. Tentokrát …