Nadačnímu fondu proti korupci se nepozdává reorganizace policie. Chovanče odstup! Vyzývají ministra

01.07.2016 17:00

„V současné době již po podpisu ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) prakticky nic nebrání zmatečné reorganizaci Policie České republiky,“ konstatuje ve svém prohlášení Nadační fond proti korupci Karla Janečka. A kvůli důvodům, za jakých byla reorganizace podepsána, jej vyzývají k odstoupení.

Nadačnímu fondu proti korupci se nepozdává reorganizace policie. Chovanče odstup! Vyzývají ministra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Chovanec

Jak fond totiž podotýká, reorganizace nebyla diskutována s klíčovými aktéry, neproběhla ani odborná debata za účasti vrchních státních zástupců, nejvyššího státního zástupce, ředitelů ÚOOZ a ÚOKFK či členů Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny. „Rovněž ani na jednání Bezpečnostní rady státu, kterého se jako hosté zúčastnili i nejvyšší státní zástupce a vrchní státní zástupci, nebyla uvedená reorganizace podrobněji představena,“ dodávají. 

Původní text ZDE.

Fond také sděluje, že nevěří příslibům ministra vnitra, že nedojde k ohrožení „živých kauz“. „S reorganizací bezprostředně souvisejí i personální změny a ty pak mohou následně zhatit celé šetření,“ dodává s tím, že prý nebudou objasněny doposud řešené případy. „Mimo jiné i případ, který dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci, v němž prověřuje shromážděné informace nasvědčující, že cílem reorganizace mohlo být účelové odstranění ÚOOZ,“ uzavřel.

Pod dokumentem jsou podepsáni i podnikatelé Stanislav Bernard a Radim Jančura či další členové správní rady Nadačního fondu, Karel Randák a Jan Kraus.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdy

19:13 Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdy

Zemanův nakonec neúspěšný soupeř v boji o Hrad, akademik Jiří Drahoš, který na důchod zakotvil v Sen…