Nadával umělcům kvůli šaškárnám s Bradym, teď ohlásil kandidaturu na prezidenta. Vysmál se falešnému karbaníkovi i všemocnému kobliháři

11. 1. 2017 14:54

Do klání o prezidentský úřad se rozhodl vstoupit také známý herec Michal Gulyáš. Oznámil to prostřednictvím videonahrávky, kterou zveřejnil na svém facebookovém profilu.

Nadával umělcům kvůli šaškárnám s Bradym, teď ohlásil kandidaturu na prezidenta. Vysmál se falešnému karbaníkovi i všemocnému kobliháři
Foto: Facebook
Popisek: Michal Gulyáš, herec a producent

V nahrávce se mimo jiné opřel do svého soupeře v boji o prezidentský post, o Michala Horáčka. I když jej přímo nejmenoval. „Jeden z prvních kandidátů si vsadil, jako v nějaké sázkové kanceláři, na svůj triumfální výsledek v prvním kole. Slova i počáteční kroky jeho kampaně působí jako blafování karetního hráče, jehož politické trumfy znějí mnohem falešněji než líbivý text písničky o něčem, co si za prachy nekoupíš,“ uvedl Gulyáš.

Opřel se i do Andreje Babiše, kterého sice přímo nejmenoval, ale kterého označil za „všemocného kobliháře“: „Druhý případný kandidát bude za sebou mít všemocného kobliháře, který se chystá z Pražského hradu vytvořit detašované Čapí hnízdo přesně ve stylu orwelovské Farmy zvířat, aby nám nakonec, pokud se koblihář v jiné volbě stane největším zvířetem vlády, předložil svá přikázání, podle nichž budeme muset žít, protože stát se přece dá řídit jako firma. Nehodlá však vám občanům sdělit, že nebudete mít žádnou smlouvu. Že se stanete moderními otroky jeho panovačných představ, které bude suplovat jím vedená loutka šaška na Pražském hradě,“ varoval Gulyáš.

Dotkl se zřejmě i Zdeňka Bakaly: „Třetí miliardář vám předkládá přímo reality show s veškerou její nevkusností, která se halí do výzvy ‚navrhněte koho chcete, můj kandidát stejně vyhraje‘. A bude to jistě dobrý kandidát, takový ten s lidskou tváří napojený na neprůhledné penězovody, tekoucí od tajemných zájmových skupin. Takže jeho kandidát bude na Hradě plnit funkci soucitné hradní zdi, na kterou můžete hrách házet, ale brány pro občanovo srdce zůstanou uzamčeny. Přesně podle pravidel velkých magnátů, že lid je dobrý jen pro zisk a na kamufláž demokracie.“

Gulyáš také uvedl, že bude stát za těmi, kteří hájí národní zájmy. „A jsou mnohdy označováni za lůzu a xenofobní chásku. Jejich svatým právem v poblouzněném evropském přílivu neevropského cizopasného hejna je totiž obávat se o osud své země a národa. Stojím tu a říkám – být národním prezidentem, to je úkol v tomto ringu,“ uvedl.

Gulyáš na sebe koncem loňského roku upozornil prohlášením, v němž prostřednictvím videonahrávky vyzval své kolegy herce, aby se nepletli do politiky. „Videem jsem chtěl hlavně říci, že co lidi ve velkých městech cítí a co se odehrává v intelektuální sféře, tak to samé pak v těch malých městech mezi prostými lidmi může mít úplně jiný odstín. Však se lidi také podivovali tomu, co se to na obrazovkách v jedné show (Show Jana Krause, pozn. red.) vlastně odehrávalo. A protože jsem cítil, že je situace úplně jiná, nežli byla v roce 1989, tak jsem se veřejně otázal, proč to ti moji kolegové vlastně udělali. Postavit se takto před kamery a kritizovat prezidenta Zemana a vybízet lidi k neklidu... Když chtějí na něco útočit, tak je tady přece mnoho jiných témat, na kterých by se mohli zviditelnit! Podle mne jejich aktivita nebyla dobře promyšlená. Měli by si uvědomit, že tento prezident jednou doslouží a bude tady jinej. Navíc dnes není demokracie nijak ohrožena, je tady prostě jen na Hradě člověk, kterej není nijak blbej, jenom je trošku hulvát. I v dějinách byli různí panovníci...,“ řekl k tomu Gulyáš ParlamentnímListům.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman se u Soukupa vysmál Petříčkovi: Bizarní. Má jet do Ameriky vyjednat návštěvu a než přistane, je sjednaná

22:36 Zeman se u Soukupa vysmál Petříčkovi: Bizarní. Má jet do Ameriky vyjednat návštěvu a než přistane, je sjednaná

I tento čtvrtek odhalil prezident Miloš Zeman řadu svých názorů na ta nejaktuálnější témata odehráva…