Nejdříve rázný vzkaz do Bruselu, nyní slova k bezpečnosti Česka. Bývalý policista znovu promlouvá

3. 3. 2017 12:27

Bývalý policejní instruktor Pavel Černý před několika dny natočil video, v němž obvinil EU, že chce odzbrojit své občany, aby je následně snáze podřídila své vůli. Na diváky apeloval, aby si nenechali vzít právo na obranu.

Nejdříve rázný vzkaz do Bruselu, nyní slova k bezpečnosti Česka. Bývalý policista znovu promlouvá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Střelné zbraně

Zbrojní instruktor Pavel Černý spolu s kolegou před pár dny natočil video, v němž varoval, že se nás Evropská komise chystá skrze svou novou směrnici odzbrojit. A my bychom si to neměli nechat líbit. „My jsme Češi, my se nevzdáme,“ citoval slova hrdinů, kteří za druhé světové války spáchali atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha.

V rozhovoru s Martinem Veselovským v internetové televizi DVTV tak daleko nezašel, ale i tak připomněl, že lidí mají právo se bránit. Češi prý vždy měli dobrý vztah ke zbraním, až nacistická a komunistická totalita to změnila. Proč je dobré mít zbraň? Rozhodně ne proto, aby Češi, Moravané a Slezané suplovali policii. Skutečností je, že policie nemůže být vždy a všude. Právě proto Černý podporuje iniciativu ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) zavést právo na obranu se zbraní v ruce do české ústavy.

V minulosti jsme přijali Lisabonskou smlouvu, ve které se praví, že v EU už nerozhoduje jednota, ale většina. Z tohoto úhlu pohledu jsme podle Černého vydáni na pospas dalším státům.

To však v žádném případě neznamená, že by se v Česku měly rozdávat zbraně jak na běžícím pase. „To v žádném případě nechceme,“ zdůrazňoval Černý. Volá prý jen po vytvoření jakýchsi bezpečnostních záloh, které by v případě potřeby mohly pomoci policii. Ti lidé by byli pod kontrolu Ministerstva vnitra, byli by pravidelně školeni. A šlo by o lidi, kteří by chtěli, nebudeme nikoho nutit,“ popisoval svou představu Černý.

Bezpečnostní situace v Evropě se mění. To, co se dneska v Evropě děje, může vést k tomu, že Evropa bude jinou,“ varoval Černý. Česko sice patří k nejbezpečnějším zemím světa, jenže jsme součástí Schengenu a v jiných evropských státech na tom tak dobře nejsou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Majetek? Každému můžu říci ‚polib mi prdel‘. Karel Schwarzenberg upřímně o životě, Havlovi či roku 38

11:25 Majetek? Každému můžu říci ‚polib mi prdel‘. Karel Schwarzenberg upřímně o životě, Havlovi či roku 38

V posledním čísle časopisu Reflex vyšel rozhovor s knížetem, poslancem TOP 09 a též bývalým kandidát…