Německo má „skandál“. Automobilce nadávají kvůli holčičce s banánem, prý je to sexismus

04.08.2020 21:31

Společnost Audi se rozhodla stáhnout reklamní obrázek v kampani na ostré kombi RS4 Avant, na kterém je malá holčička držící v ruce banán, opřená o nový model RS4 Avant. Automobilka kvůli této reklamě především na sociálních sítích sklízela ostrou kritiku za náznaky sexismu a pedofilie, informuje server Novinky.cz.

Německo má „skandál“. Automobilce nadávají kvůli holčičce s banánem, prý je to sexismus
Foto: Repro Twitter
Popisek: malá holčička s banánem v ruce na reklamním obrázku společnosti Audi

Obrázek holčičky opírající se o přední část vozu s banánem v ruce vzedmula vlnu reakcí plných emocí. Veřejnost v příspěvku s popiskem „Nechte vaše srdce bít rychleji – ve všech aspektech“ spatřuje sexismus či pedofilii. Některé ostré odpovědi uživatelů pod svým twitterovým příspěvkem společnost Audi nakonec skryla.

„Malá holka se symbolem falu v ruce. Jasně, super,“ vyjádřil svůj názor přispěvatel do diskuse Shiri@home. „Dívka v předškolním věku v roli malé Lolity s banánem v ruce, to jako vážně?“ zní komentář Tobiase Krotze.

„V minulosti se na kapotách aut objevovaly polonahé ženy, dnes se před nimi vystavují batolata v krátkých šatech s banány v ruce. Chápete tu symboliku?“ pozastavuje se nad obrázkem s malou holčičkou účet Nele Brebeck.

Audi smršť kritiky reflektovala na svém twitteru rychlou omluvou a příslibem, že obrázek již nebude figurovat v její nové kampani.

„Audi nikdy nemělo v úmyslu někomu ublížit. Upřímně se omlouváme za tento necitlivý obrázek a zajistíme, aby v budoucnu již nebyl použit. Interně prozkoumáme, jak byla tato kampaň vytvořena a zda neselhaly kontrolní mechanismy,“ stojí v prohlášení. Použití malého dítěte na reklamní obrázek vysvětlila společnost tím, že „Audi RS4 Avant je především rodinné auto, ve kterém posádku chrání více než třicet asistenčních a bezpečnostních systémů včetně nouzového brzdění“.

reklama

autor: nab

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

reforma školství

Paní Zajíčková, vážím si toho, že jste se jako jedna mála postavila za učitele. A sama to zmiňujete, že reformy měly začít už dávno a já se ptám, proč nezačaly? Co vám v tom brání? A máte vůbec plán, jak zvýšit nejen úroveň školství jako takovou, ale i platy ve školství?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

94,90 Kč. Tesco a Albert překonaly Švýcarsko, Češi nejásají

9:31 94,90 Kč. Tesco a Albert překonaly Švýcarsko, Češi nejásají

Kdo se letos rozhodl pořizovat sladkosti do mikulášské nadílky na poslední chvíli, toho dost možná č…