ODS propouští. Nemůže si dovolit tak složitou strukturu

03.03.2011 8:45

Občanští demokraté ztratili přízeň voličů, dostali od nich o 830 tisíc hlasů méně než v roce 2006, a v kase jim tak chybí 83 milionů korun. Rozsáhlá stranická struktura je neudržitelná. A bude se propouštět.

ODS propouští. Nemůže si dovolit tak složitou strukturu

"Vzhledem k  tomu, že příjmy ODS z krajských mandátů již po dva roky v některých regionech nedostačují ani na financování manažerských mezd, natož aby byly k dispozici na provoz regionálních a oblastních sdružení, stává se nutností provést zásadní změnu jak v oblasti vnitřních rozpočtových pravidel ODS, tak ale také v jejím vnitrostranickém aparátu," píše se podle deníku Právo v Konceptu reorganizace manažerké sítě ODS.

Strana si nemůže dovolit tak složitou strukturu, jakou má. "Ta se vzhledem k nízkému ohodnocení a kvantitě stává nereflexibilní a neefektivní," dodává dokument.

Méně lidí. Víc peněz pro manažery

Po reorganizaci by se mělo manažerům přidat. Tedy těm, kteří zůstanou. "Manažeři jsou placeni opravdu špatně, mnozí lidé v úřadech o tom nemají ponětí," podotýká teplický primátor Jaroslav Kubera, dlouholetý člen ODS.

ODS by tak nově měla mít 14 manažerů oblastních a regionálních sdružení a 52 asistentů oblastních sdružení. Hrubá průměrná mzda by měla vystoupat na třicet tisíc.

Špatnou finanční situaci řeší i ostatní strany. Například ČSSD splácí dluh 180 milionů korun, rovněž propouští a nenavyšuje mzdy ani nevyplácí 13. platy.

Čtěte:

Sobotka se posmívá ODS. Porušili slib, zdražují a teď to mají

Muammar Rath? Poslanec ODS srovnává Kaddáfího s hejtmanem

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Polák dělal bordel, dostal přes držku. Feťák se pomočil, dealeři zdrhali, neutekli. Policisté v Hradci ukázali, jak zatočit s drogami. Slídili jsme na Hip Hop kempu

18:52 Polák dělal bordel, dostal přes držku. Feťák se pomočil, dealeři zdrhali, neutekli. Policisté v Hradci ukázali, jak zatočit s drogami. Slídili jsme na Hip Hop kempu

Festival Hip Hop Kemp, jehož 18. ročník se pomalu chýlí ke konci, čeká propad návštěvnosti zhruba na…