Odborář Středula: Vláda nás stále nekontaktovala. Reakce máme jen z médií

14.06.2011 9:57

Předseda největšího odborového svazu KOVO Josef Středula míní, že když vláda umí odbory svolat jen proto, když dostane rozhodnutí soudu, tak stejně tak jistě umí premiér, aniž by to vzkazoval přes média, kontaktovat odbory. Nedošlo ale k tomu, a odbory tak prý nyní podle Středuly nevědí, jestli chce vláda s nimi vůbec ještě jednat.

Odborář Středula: Vláda nás stále nekontaktovala. Reakce máme jen z médií
Odbory vyhlásily na čtvrtek stávku v dopravě. O její konkrétní podobě se stále jedná. Odborům se ale nelíbí, že je premiér Petr Nečas vyzval k jednání prostřednictvím médií.

„A z nich se teď snažíme zjistit, co nám vlastně pan premiér vzkazuje," uvedl v rozhovoru pro Radiožurnál předseda největšího odborového svazu KOVO Josef Středula. Podle něj šéf odborové centrály ČMKOS Jaroslav Zavadil byl včera na jednání mezinárodní organizace práce a domníval se prý, že tam bude i ministr práce Jaromír Drábek, ale ten tam údajně nepřišel. Proto podle Středuly nemohl Zavadil kontaktovat včera premiéra a potažmo ani vládu, například přes Drábka.

„Domníval jsem se, že když vláda umí svolat odbory poté, co dostane rozhodnutí soudu v půl dvanácté v noci, tak umí pan premiér kontaktovat pana předsedu Zavadila. Ale k mému velkému překvapení k tomu nedošlo," podotkl dále pro rádio Středula.

„Nemůžu v tuto chvíli v žádném případě říct, že budeme protesty stupňovat," dodal Středula s tím, že odbory jsou ale připraveny jednat. Na pondělí je navíc naplánováno jednání tripartity.

Čtvrteční stávku organizovanou odboráři v dopravě prý podpoří zhruba 120 tisíc lidí. Protest původně plánovaný na pondělí zarazil pražský městský soud předběžným rozhodnutím o víkendu. Proti tomuto verdiktu se chtějí odbory odvolat.

SLEDUJEME téma: STÁVKA

Podoba plánované protestní akce se ještě upřesňuje. Odbory ale daly vědět, že se zastaví vlaky v celé republice na 24 hodin a ochromená bude doprava ve velkých městech. Chystají se taky blokády ministerských úřadů - nazvané Blokády papalášů.

Premiér považuje akci odborů za jejich zapojení do politického boje.  

"Kroky, které činí odborářští předáci v posledním období, se jednoznačně zapojují do politického boje. Jsou to stávky a blokády, které jdou vědomě vstříc levici. To znamená, že to je bezprostřední spojení s konkrétními politickými stranami," zdůraznil Nečas a s tím, že nátlaku odborů ustupovat nebude.

Psali jsme:
Klaus rozpálil odboráře Duška. Čtěte necenzurovaná slova
Odboráři se chovají jak teroristé, zlobí se právník Benda. Pravice kýve
Poslanci ODS někdo hrozí likvidací. Za to, co řekl o odborářích

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: olb

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zákulisí, špína, intriky v ČSSD: Máme sobotní fotku „Pocheho gangu“, kterou vám jinde neukážou. A informace o popravě Zimoly, které se taky jinde nedozvíte

4:43 Zákulisí, špína, intriky v ČSSD: Máme sobotní fotku „Pocheho gangu“, kterou vám jinde neukážou. A informace o popravě Zimoly, které se taky jinde nedozvíte

Širší vedení ČSSD dalo na sobotním zasedání v Hradci Králové důvěru předsedovi strany a vicepremiéro…