Paroubek získává nové členy. ČSSD ho chce přesadit ke komunistům

26.10.2011 13:04

Nová strana Jiřího Paroubka Národní socialisté- levice 21.st. (NS-Lev 21) již dostává přihlášky od nových členů. Oproti tomu ČSSD řeší, kam ve sněmovně přesunout přeběhlíka Paroubka.

Paroubek získává nové členy. ČSSD ho chce přesadit ke komunistům
Na počátku října opustil Paroubek sociální demokraty a založil si vlastní stranu. Už se objevili první uchazeči o členství. „Podle mého odhadu je jich kolem stovky," sdělil mluvčí strany Tomáš Sazima pro Novinky.cz. Přesné číslo však není známo.

Stranu NS-Lev 21 čeká už 26. listopadu ustavující sjezd. Možná dojde ke sloučení se stranou ČSNS 2005, která má svůj sjezd o dva týdny dříve. „Pokud by většina členů ČSNS souhlasila se stanovami a politickou deklarací Lva, dojde k faktickému sloučení," tvrdí Sazima.

Kam přesunout Paroubka? Ke zdi nebo ke komunistům

Spolu s bývalým předsedou ČSSD přeběhl do nově vzniklé strany taky poslanec Jiří Šlégr. Na to začali sociální demokraté řešit, kam ve sněmovně přesadí oba dva přeběhlíky. Toto téma se otevřelo už na úterním poslaneckém klubu, ale zatím není známo fixní datum.

Zatím Jiří Paroubek i Jiří Šlégr sedí při jednáních stále mezi členy a bývalými přáteli ze sociální demokracie. „Podle zákona mají poslanci jednotlivých klubů sedět pohromadě," dodává místopředseda klubu ČSSD Jeroným Tejc pro Aktuálně.cz. Ten má přesazování na starost.

SLEDUJEME téma Paroubkova nová strana

O změně zasedacího pořádku musí hlasovat celá sněmovna na návrh klubu. Jako řešením se zdají dvě varianty. První je, že by Paroubek a Šlégr vystřídali sociálnědemokratické poslance Joefa Novotného mladšího a Stanislava Křečka. Tato místa jsou umístěna u zdi jednacího sálu, kde sídlí i poslanci Věcí veřejných.

Druhou variantou by pak byla místa vedle komunistů. V blízkosti by tak byli Paroubek spolu s Miroslavem Grebeníčkem a Vojtěchem Filipem. Podle informací serveru Aktuálně.cz tenhle plán však budí nevoli u sociálních demokratů, kteří v této části sídlí.

Stěhováním dále pokračuje odluka od sociálních demokratů. Dokonce současný lídr ČSSD Bohuslav Sobotka vyzval, při posledním jednáním ústředního výkonného výboru, aby Jiří Paroubek a Jiří Šlégr složili poslanecké mandáty.

Čtěte také:

Paroubek odchází z ČSSD, nově by měl vést kandidátku ČSNS

Rath udeřil přítele Paroubka: Jeho stranu financují kmotři ODS

Věštec Urban z ČSSD: Paroubek si založí novou stranu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: afk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor od Zelených varoval: Na zemi je moc lidí. Moc skleníkového plynu, omezte hovězí maso. A stavte větrníky

20:13 Profesor od Zelených varoval: Na zemi je moc lidí. Moc skleníkového plynu, omezte hovězí maso. A stavte větrníky

REPORTÁŽ „Času moc nemáme. Změny, které probíhají, jsou strašně rychlé. Když ještě pár let bude pokr…