Podle vnitřních předpisů za zakázky odpovídal Vondra

07.02.2011 8:30

Ačkoli ministr obrany Alexandr Vondra popírá, že by se dopustil něčeho špatného, důkazy postupují stále víc proti němu. Deníku Právo se nově podařilo získat vnitřní předpisy Úřadu vlády, které jeho zodpovědnost jasně dokazují.

Podle vnitřních předpisů za zakázky odpovídal Vondra

V Organizačním řádu úřadu vlády, který platil v době předsednictví Česka Evropské unii i jeho příprav, se o Sekci pro předsednictví ČR v Radě EU píše: "Ředitelka sekce pro předsednictví ČR v Radě EU (Jana Hendrichová) je přímo řízena místopředsedou vlády pro evropské záležitosti (Vondrou."

Dále ve směrnicích stálo: "Je pracovněprávně a organizačně podřízená vedoucímu Úřadu vlády ČR (Janu Novákovi), koordinuje činnost útvrů sekce pro předsednictví a zodpovídá za jejich činnost místopředsedovi vlády pro evropské záležitosti."

Hendrichová pak měla přímo řídit ředitele odboru logistiky a organizace (Radomíra Karlíka) a ředitele odboru rozpočtu a veřejných zakázek (Davida Mlíčka).

Právě tito lidé prokazatelně na zakázku s firmou ProMoPro dohlíželi ve všech stupních jejího vyřízení. Vondra tak pravděpodobně stál za tím vším jako svrchní autorita.

Čtěte:

Pořad ČT o kauze Vondra: Zlaté dítě disentu si nakradlo

Kalousek, svědomí ODS: Proč jste Drobila vyhodili a Vondru ne?

Vondra řekl, jak se k němu lísal Barták. O ProMoPro to samé 

Miliony ProMoPra putovaly i do zahraničí. Skončily v Rakousku 

SLEDUJEME kauzu Vondra 

Foto: Zbyněk Pecák

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Proč nejedete jinam! Tihle neutíkají z války... Aktivisté vysadili na ostrově Lampedusa další imigranty. A místní se do nich tvrdě pustili

11:15 VIDEO Proč nejedete jinam! Tihle neutíkají z války... Aktivisté vysadili na ostrově Lampedusa další imigranty. A místní se do nich tvrdě pustili

Italský ministr vnitra Matteo Salvini ustoupil premiérovi Giuseppe Contemu. Itálie v sobotu povolila…