Podřezejte je jako prasata. Uprchlíci řádili ve Vidnavě. Ve sněmovně proběhla debata o konkrétních zkušenostech lidí s muslimskými migranty. A toto řekl vysoký státní úředník...

04.10.2016 0:00

REPORTÁŽ V úterý proběhl v Poslanecké sněmovně seminář na téma Možnosti integrace migrantů v Evropě pod záštitou Názorové platformy Poslanci, senátoři, europoslanci – obrana evropské kultury a jejích hodnot.

Podřezejte je jako prasata. Uprchlíci řádili ve Vidnavě. Ve sněmovně proběhla debata o konkrétních zkušenostech lidí s muslimskými migranty. A toto řekl vysoký státní úředník...
Foto: Archiv
Popisek: Muslimský uprchlík, ilustrační foto

Vystoupili na ní český spisovatel, dramatik, překladatel a publicista Benjamin Kuras a autor knihy o islamizaci Poslední naděje civilizace, který žije ve Velké Británii, dále český nakladatel, publicista, bloger, zakladatel Česko-muslimského institutu a ex-muslim a konvertita ke křesťanství Lukáš Lhoťan, tlumočník, překladatel, bývalý exportní manažer Miloš Popp, český publicista, Martin Janeček, střídavě žije ve Francii a v Praze, a ředitel Odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR Tomáš Haišman.

Anketa

Která první dáma plnila svou roli nejlépe?

hlasovalo: 9940 lidí

„Pokud je populistou ten, který slyší na to, co trápí veřejnost, pak jsem populista,“ řekl zakladatel platformy a poslanec ANO Zdeněk Soukup. Citoval z knihy Benjamina Kurase a uvedl, že v roce 2014 bylo na světě muslimů 2,15 miliardy a každý rok jich přibývá 37 milionů, což znamená 100 tisíc denně. Dle Pew Research Center z nich je 15-20 procent sympatizantů Al Kaidy. Také varoval před společnou azylovou a sociální politikou EU, kdy bychom se stali cílovou zemí imigrace.

Všimněte si, že tam není vidět jedinou domorodou bílou tvář...

Benjamin Kuras se zabývá problémem islamizace již dvacet let. Na úvod pustil videa z měst ve Velké Británii, která již ovládli muslimové. Ve městě Luton je již 39 procent muslimů a záběry byly z rozsáhlé demonstrace na podporu Islámského státu. Z městečka Nelson, kde je 50 procent muslimů, zase byl záznam z pouliční oslavy Mohammedových narozenin. „Všimněte si, že tam není vidět jedinou domorodou bílou tvář,“ poznamenal Kuras.

V Londýně je 16 procent muslimů, v některých čtvrtích je muslimů ale nadpoloviční většina. Původní Britové – domorodci se stěhují na venkov a do malých měst. Za posledních 10 let takto Londýn opustilo 600 tisíc Londýňanů. „Existují čtvrti, kde nenarazíte na Brita,“ řekl Kuras.

Integrace nově příchozích imigrantů je dle něj již prakticky nemožná. Univerzity a veřejné instituce podporují přizpůsobení se většiny imigrantské menšině. Sám bývalý britský premiér David Cameron řekl, že se muslimové nemají přizpůsobovat Britům, ale Britové jim.

91 procent muslimů schvaluje džihád. Muslimy znásilněny statisíce britských dívek

Muslimští duchovní hlásají, že muslimové pobíráním sociálních dávek plní povinnost vůči islámu – berou peníze nevěřícím. Dle islámu mají totiž nevěřící povinnost platit muslimům poplatek – džizju. Celých 24 procent muslimů dlouhodobě žijících v Británii je na sociální podpoře, pokud jde o nově příchozí imigranty, je to 84 procent.

Kuras citoval i několik průzkum a statistik. 100 tisíc britských muslimů prý sympatizuje s terorismem, 45 procent z nich chce, aby jejich děti navštěvovali výhradně islámské školy. Dle muslimského média Five Pillars (pojmenováno dle pěti pilířů islámu) 69 procent muslimů schvaluje vraždy ze cti a 91 procent muslimů schvaluje džihád jako nástroj k odstranění nespravedlnosti.

Z 1600 uprchlíků, kteří jsou ve Walesu, 900 spáchalo nějaký zločin. 40 procent vězňů v Británii tvoří muslimové, 20 procent muslimů schvalovalo vraždy v Charlie Hebdo a 11 procent se přímo zapojuje do aktivit džihádu. Britská vláda poskytuje pět miliard liber ročně na více manželek muslimů a fakticky tak dotuje polygamii.

Za posledních dvacet let byly muslimy znásilněny statisíce britských dívek. Muslimský starosta Londýna nyní věnoval miliardu liber na boj „proti islamofobii“, vyhazuje policisty, kteří chtějí řešit kriminalitu imigrantů. „Londýnský starosta integruje Londýn do islámu,“ řekl Kuras. Velmi vlivné Muslimské bratrstvo má na světě 100 milionů členů v 90 zemích světa a jeho členem je i turecký prezident Erdogan. Egyptská vláda říká, že členem bratrstva je i Barack Obama. „Islamofilové, proč lidem lžete? Chcete, aby se z Evropy stal Islámský stát?“ apeloval spisovatel.

Ekonomičtí migranti, ne uprchlíci. Zvěrstvo! Neměli bychom si myslet, že jsme spasitelé světa

Tomáš Haišman neúspěšnou integraci imigrantů označil za jednu ze dvou největších hrozeb státu. Dle něho může imigrovat jen tolik lidí, kolik jich je stát schopen integrovat. Celý současný imigrační proud je dle něho proud ekonomických imigrantů, nikoli uprchlíků. Pokud by šlo o uprchlíky, šli by do sousední země vzdálené od konfliktu.

„Proud, se kterým jsme se loni setkali – a můžeme si o tom mediálně říkat, co chceme – je celý od začátku do konce proud ekonomické migrace. Pokud by šlo o uprchlíky, tak by pravděpodobně uprchli z rizikové země do země sousední, kde je poskytnuto bezpečí,“ řekl Haišman.

To, co se odehrálo loni, kdy do Evropy přišlo přes milion uprchlíků a většina zamířila do Německa, je podle něj humanitární zvěrstvo a ČR nechce, aby to tu vypadalo jako v britském Lutonu nebo na předměstí Paříže, kde nebyla zvládnuta integrace přistěhovalců. Nezvládnutá migrace je obrovské bezpečnostní riziko. Státy západní Evropy dle něj migraci nezvládly a nemají nás co poučovat. „Jestli nám chtějí něco diktovat, ať se přijedou podívat k nám,“ řekl Haišman.

Visegrád dle něj zdravým rozumem oponuje neomarxismu z EU. Podivil se, proč EU nemá cíl, jak imigraci zvládnout. Myslí, že ministerstvo vnitra odvedlo dobrou práci. Hovořil též o „multikulturních agentech“.

„Neměli bychom si myslet, že jsme spasitelé světa. Intervencemi zakrýváme neschopnost řešit vlastní problémy,“ řekl Haišman, který zmínil „hypertrofii lidských práv“. Zastánci imigrace, kteří její kritiky označují za xenofoby, jsou dle něj sociální experimentátoři. Připomněl heslo Angely Merkelové „my to zvládnene“. „Nic se nezvládlo,“ řekl k tomu.

Původní islám je netolerantní a násilný. Islamisté v ČR ovládají hlavní muslimské instituce

Lukáš Lhoťan rozlišoval muslimy a islamisty. Původní islám je dle něho netolerantní a násilný, zatímco liberální výklady islámu se od něj vzdalují. Připomněl duchovního třetí nejvýznamnější mešity Al Aksá, který vyzval k imigraci do Evropy jako prostředku islamizace.

Podle Lhoťana chtějí islamisté reislamizovat vlažné muslimy. Řekl ale, že pro všechny muslimy je existence Státu Izrael urážkou – co bylo jednou muslimské, musí muslimské zůstat a takové území je třeba získat zpět.

Dle Lukáše Lhoťana se podařilo integrovat tatarské muslimy v Polsku, kteří tam žijí od 14. století a dokonce i vítěz nad Osmany od Vídně Jan Sobieski práva polských Tatarů uznával. V roce 2011 bylo v Polsku dva tisíce muslimů tatarského původu a 20 tisíc imigrantů.

Lhoťan upozornil, že islamisté v ČR ovládají hlavní muslimské instituce. Navenek se tváří umírněně, ale ve skutečnosti šíří ideologii blízkou wahhábismu a Muslimskému bratrstvu. V ČR nyní žije 10 až 30 tisíc muslimů. Ambasády muslimských států, hlavně Saúdské Arábie, dle něj financují islamizaci ČR.

Lhoťan připomněl, že například v Rakousku bylo v roce 1983 sedmdesát tisíc muslimů, v roce 2014 šest set tisíc muslimů. Dle jednoho průzkumu je ve Francii 28 procent muslimů proti státu.

Znásilňovací epidemie ve Švédsku. Uprchlíci řádili ve Vidnavě

Miloš Popp, který žil dvacet let ve Švédsku, řekl, že 1,5 milionu muslimů v Británii podporuje Islámský stát. Švédská policie se snaží tajit čísla imigrantské kriminality. Od roku 1975, kdy Švédsko otevřelo dokořán dveře muslimské imigraci, do roku 2012 narostla míra znásilňování o 723 procent.

Popp připomněl, že kdo ve Skandinávii napíše něco kritického o muslimech, je ihned označen za rasistu. Připomněl zkušenost lidí z města Vidnava v Olomouckém kraji, kdy tam kosovští uprchlíci řádili po nocích a vyvolávali rvačky a výtržnosti. Připomněl, že sama řecká pobřežní stráž uvádí, že jen 25 procent migrantů jsou uprchlíci a celých 75 migrantů jsou ekonomičtí migranti.

V Británii policie po celá léta tutlala případy znásilnění dívek Pákistánci a naopak perzekvovala rodiče, kteří chtěli své děti bránit. Dle Poppa k nám ze strany Evropské unie přichází diktatura vnucující imigranty, multikulturalismus a která zakazuje lidem mluvit o problému. Zmínil i kázání imáma, že muslimové mají právo okrádat nevěřící, protože tak si berou svou džizju. Nemuslimské děti jsou běžně mláceny muslimskými. Ve Švédsku existuje 180 no-go zón.

Žádnou charitu muslimským přistěhovalcům. Musíme je vyhnat tam, odkud přišli

Martin Janeček řekl, že nynější uprchlíci se vnucují a chovají se jako dobyvatelé. Atentáty dle něj nejsou v rozporu s islámem – je povinností muslima vést džihád. Islám je dle něho úsilím o světovládu. „Žádnou charitu muslimským přistěhovalcům. Musíme je vyhnat tam, odkud přišli,“ řekl Janeček. Občané mají dle něho povinnost bránit vlast.

Připomněl, že muslimové kolaborovali s nacisty. Velký muftí izraelský organizoval muslimské jednotky SS a páchal masakry na Židech. Třída Amína Husajního je palestinské části Jeruzaléma. Byl to příbuzný Jásira Arafata. Zvolení zástupci dle něho mají povinnost zabránit tomu, aby po totalitě komunistické a nacistické přišla totalita ještě horší – islámská.

Muslimové zapálili 21 900 aut. Židy podřezávejte jako prasata

V debatě virtuóz Radoslav Kvapil řekl, že ve Francii během nepokojů muslimové zapálili 21 900 aut. Předseda Společnosti přátel Izraele Zbyněk Passer zmínil své zkušenosti z Izraele. Důstojníci izraelské armády mu řekli, že kdyby se Izraelci chovali k muslimům jako Evropané, tak by nepřežili. Prý ho též varovali, že by mohli v Evropě koordinovaně vzniknout nepokoje v přístavních městech a mohli by se sem dovézt zbraně těžšího kalibru pro muslimské povstání v Evropě.

Připomněl, že EU a USA sponzorují nenávistné vysílání Palestinců. „Židy podřezávejte jako prasata,“ vysílá se prý ve vysílání pro palestinské děti. Passer též řekl, že členství v Evropské unii pro nás může znamenat bezpečnostní riziko a jedinou cestou bude vystoupit z EU.

Michal Semín z Akce D.O.S.T. varoval před neziskovkami, které jsou financovány státem, EU či Georgem Sorosem a podporují multikulturalismus. Problematiku nepřátelské infiltrace neziskovek dle něj dobře zvládl Izrael či Rusko.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Michal Zuna byl položen dotaz

EURO

V čem by podle vás pro nás měla být výhoda brát mzdy v Eurech? Já nevím, ale nežijete v úplně jiném světe?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Istanbulská úmluva: ČT tvrdě napomenuta za Události

17:50 Istanbulská úmluva: ČT tvrdě napomenuta za Události

Reportáž o divadelním představení, které velmi návodně prezentuje politické téma Istanbulské smlouvy…