Policisté se díky inspekci naučili hlásit pokusy o uplácení

23.04.2011 7:41

Policisté jsou testováni na spolehlivost už dva roky. Tento proces zavedl bývalý ministr vnitra Ivan Langer. Díky testování policisté začali hlásit případy, kdy se je někdo pokusil uplatit.

Policisté se díky inspekci naučili hlásit pokusy o uplácení
V deseti procentech policisté neprošli testem spolehlivosti a museli být kvůli tomu trestně stíháni nebo jim byl uložen kázeňský trest. Píše to sobotní deník Právo.

Policisté se bojí inspektorů

Má to prý pozitivní efekt, protože policisté ze strachu, že jsou zkoušeni, častěji hlásí případy, kdy se je někdo pokusil uplatit. Podle náměstka ředitele inspekce Dušana Brunclíka vzrostl minulý rok počet nahlášených případů trojnásobně. V roce 2008 jich bylo jen 23, v roce 2010 to bylo 60.

„Přičítáme to celkem oprávněně tomu, že ti policisté nevědí, jestli náhodou nejednají při řešení přestupku právě s inspektorem," řekl Právu náměstek Petr Ruml.

Inspekce posléze písemně informuje testované policisty, zda prošli zkouškou. Ukáže jim i videozáznam ze zkoušky.

Inspektor navodí situaci a čeká, jak se policista zachová

Během zkoušení nesmí inspektor sám nabídnout policistovi úplatek, protože nesmí porušovat zákony. Musí počkat na to, jak se zachová policista. Inspektor ale například smí spáchat určité množství přestupků, aby „vyprovokoval" dopravního policistu k zakročení.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus má problém, fotra. Proč Zeman nesnáší ČT? Ještě, že jsme se domluvili s tím Milionem chvilek… Kníže, Mašínová a umělci debatovali v Brně o sametu, takto to dopadlo

21:42 Klaus má problém, fotra. Proč Zeman nesnáší ČT? Ještě, že jsme se domluvili s tím Milionem chvilek… Kníže, Mašínová a umělci debatovali v Brně o sametu, takto to dopadlo

REPORTÁŽ Česko si po celý listopad připomíná třicáté výročí sametové revoluce. V Brně na téma sametu…