Politik STANu si v pracovní době objednával chlast, za městské peníze kupoval silikon v Bauhausu a ještě stihnul kšeft s Dopravním podnikem

09.05.2019 8:34

Lukáš Zicha, který se narodil v roce 1983, asi nečekal, k čemu všemu mu pomůže kandidátka hnutí ANO, která ho v roce 2014 vynesla na radnici Prahy 4. Ačkoli se nakonec s Babišovou partou rozloučil a přeskočil do STANu, velmi podivné praktiky tohoto lokálního politika přetrvaly. ParlamentníListy.cz disponují nejen důkazy o tom, jak si za městské peníze užíval, ale nakonec jsme objevili i smlouvu pro jeho firmu, kterou stihnul řídit a obsluhovat spolu s místostarostováním stotisícové Prahy 4.

Politik STANu si v pracovní době objednával chlast, za městské peníze kupoval silikon v Bauhausu a ještě stihnul kšeft s Dopravním podnikem
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Politik Prahy 4 Lukáš Zicha

Anketa

Jaký máte vztah k německému národu?

13%
68%
hlasovalo: 11995 lidí
Lukáš Zicha, Ondřej Růžička, Viktor Janouškovec či Zdeněk Pokorný. Všichni byli zastupitelé na městské části Prahy 4, kam se dostali ve volbách v roce 2014 na kandidátce hnutí ANO. Všichni kandidovali také vloni, ale pokud by je někdo hledal na kandidátce ANO, nenašel by je. V roce 2018 totiž kandidovali pod hlavičkou Společně pro Prahu 4, pod kterou se skrývají STAN a KDU-ČSL.

Jedničkou byl Lukáš Zicha, tehdejší místostarosta, který v roce 2014 kandidoval za ANO, na třetí pozici se lesknul bývalý radní Ondřej Růžička, taktéž původně ANO, dále Zdeněk Pokorný, také exradní z ANO, další byla Aneta Krajcová, taktéž se na radnici dostala za hnutí ANO a posledním politikem byl Viktor Janouškovec, v roce 2018 za STAN, dříve ANO.

Tolik k převlečení kabátů, o čemž Zicha nepravidelně píše na svém Facebooku. Naposledy v souvislosti se změnou ve vedení Prahy 4, která ho stála lukrativní post plný klidu, odpočinku a peněz.

Zicha glosátor

Jak jsme na to přišli? Bylo to právě ParlamentníListy.cz, které si na městské části vyžádaly účtenky z takzvaného reprefondu. Městská část nám je poslala, za což jsme museli zaplatit. Pokud bychom to neudělali, nepřišli bychom na řadu nejasností, které vrcholný management Prahy 4 obklopily. Týkaly se především alkoholu a dalších pozoruhodných nákupů. V těch samozřejmě figuroval i někdejší místostarosta Lukáš Zicha.

Jak jsme uvedli v TOMTO materiálu: „Ten v rámci svého reprefondu v září 2016 předložil paragony kupříkladu i na stavební silikon z Bauhausu. Jestli si s přítelem či přítelkyní staví domek a narychlo potřeboval izolaci od vlhka, nevíme. Zicha ovšem svůj nákup uskutečnil v pracovní době, jednou v úterý, poté ve čtvrtek, vždy kolem poledního. Během zmíněného září si nechal proplatit čtvrt kila rajčat, švestky, čaje, airwicky, melouny, grepy, chipsy, chlebíčky, ořechové směsi, okurky a mnoho dalšího.“

Aby toho nebylo málo, naše redakce našla také účtenky, kde si Zicha kupoval alkohol: víno anebo sekt.

„Práce“ pro radnici však nebyla jediná věc, kterou Zicha stihnul. Kromě toho totiž podnikal. Je jediným jednatelem a rovněž společníkem firmy ROZLET servis s.r.o., která byla založena 20. října 2010 a podle účetních závěrek, které naše redakce prošla, se její tržby pohybují v řádech jednotek milionů.

Anketa

Podporujete vládu Andreje Babiše? (Hlasování od 1.5.2019)

78%
hlasovalo: 20585 lidí
ROZLET servis, jak vyplývá z názvu, se zabývá především prací s letáky: tiskem, distribucí, monitoringem. Mezi velmi důležitými klienty byl a je pražský Dopravní podnik. Ten se Zichovou firmou během jeho působení na Praze 4 uzavřel hned několik obchodních dohod. Podle specifikací, které máme k dispozici, se týkají roznosu, propagace, zánosu stojanů anebo servisem inzerce. Klíčová smlouva pochází ze srpna 2017 a má hodnotu 1.500.000 korun. Za Dopravní podnik ji podepsal "pobočník" Jaroslava Faltýnka, tehdejší pověřený šéf DP Martin Gillar.

Náš zdroj z prostředí Prahy 4 k tomu uvedl: „Podle mého šlo o jasné propojení Zichových kontaktů z centrály hnutí ANO, které fušovaly do změn na Praze 4 a nechtěly Irenu Michalcovou (současná starostka, pozn. red.) nebo pražského ANO: přes Faltýnka na Gillara." ParlamentníListy.cz tuto informaci konfrontovaly s politikem Lukášem Zichou, který jakýkoli stranický lobbing v SMS zprávě odmítnul.

Doplňme, že za rok 2019 bylo Zichově firmě z pražského Dopravního podniku vyplaceno 304 614 korun. Zicha i nadále zůstává zastupitelem Prahy 4 a zástupcem Gazdíkova – Rakušanova hnutí STAN.

Smlouva mezi Zichovou firmou a pražským DP

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Totalita „multi-kulti“! udeřil Kubera v Terezíně. A je z toho veselo

20:00 Totalita „multi-kulti“! udeřil Kubera v Terezíně. A je z toho veselo

Na vzpomínkové akci k uctění obětí nacistické perzekuce na Národním hřbitově v Terezíně promluvil i …