Poslanci VV přemýšlejí, jak odejít. Zatím si před Bártu netroufli

24.03.2011 7:18

Až 11 poslanců Věcí veřejných přemýšlí o odchodu ze strany. Prý kvůli diktátorským praktikám jejího neoficiálního šéfa a ministra dopravy Víta Bárty. Na středečním jednání stranického poslaneckého klubu si ale nikdo nedovolil Bártovi říct výhrady do očí.

Poslanci VV přemýšlejí, jak odejít. Zatím si před Bártu netroufli

"Tady si to musíme sakra vyříkat!" hřímal podle MF Dnes předseda Radek John v úvodním slovu zasedání. Vyříkáno ale nakonec nebylo nic, ačkoli se Bárta do jednání téměř nezapojoval (prý navzdory jeho běžné praxi).

Michal Babák, který chce kandidovat na místopředsedu strany, nakonec jednání zcela zazdil svým: "Rozhodně si nikdo nemyslíme, že by nějaký poslanec chtěl od nás odejít." Poslanecký kluv VV tak vydal strohé prohlášení: "Poslanci VV odmítají spekulace o nejednotě poslaneckého klubu a odmítají spekulace o přeběhlících do ODS a TOP 09."

Potřebujeme čas na strategii odchodu

Ze zákulisí strany se ozývají hlasy, že "rebelové" potřebují čas na to, aby si svůj odchod co nejlépe naplánovali. Chtějí zjistit, co je - kromě odporu vůči Bártovi - spojuje a zda a jak budou nadále spolupracovat. "Hledáme prostě exit strategy (způsob, jak nejlépe odejít)," řekl jeden z nich, který nechtěl být jmenován.

Rebelové se velmi spoléhají na některé regiony, které už svůj nesouhlas se směřováním vedení strany vyjádřily. Zda se ale vzájemně podpoří, není jisté. Stejně tak se neví, zda Bárta krizi ustojí. Probírat by se každopádně měla na plánovaném dvoudenním zasedání Věcí veřejných, které má proběhnout za čtrnáct dní v Praze.

Čtěte:

Bárta má problém. Bouří se proti němu až 11 poslanců VV

Jeden z nejvlivnějších véčkařů hrozí odchodem. Kvůli Bártovi?

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …