Poslanci chtějí státní maturity opět jen ze dvou předmětů

28.08.2011 6:48

Přidání třetího předmětu do konceptu státních maturit by se mělo o rok odložit. Takový je návrh zákona o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání, který předkládají poslanci Věcí veřejných a KSČM.

Poslanci chtějí státní maturity opět jen ze dvou předmětů

"Praxe ukazuje, že organizační a logistická náročnost zajištění společné části maturitní zkoušky vyžaduje, aby byla soustředěna pozornost na stabilizaci zkoušek z českého jazyka a literatury, cizích jazyků, popřípadě matematiky, zatímco třetí povinnou zkoušku je vhodné ještě odložit," prohlásila podle agentury Mediafax komunistka Marta Semelová.

Ze tří předmětů se měla zkouška skládat už letos, celkově měla zkouška vypadat takto: český jazyk a literatura, cizí jazyk a třetí předmět z nabídky. Místo toho se ale třetí předmět odložil a místo jazyka studenti mohli maturovat i z matematiky.

Podavatelé zákona chtějí tuto možnost ještě rok zachovat a pak ji se třetím předmětem ve zkoušce eliminovat.

"Pokud má být odloženo zavedení třetí povinné zkoušky, které by jinak připadalo již na školní rok 2011/2012, je nutné, aby předkládaný návrh zákona nabyl účinnosti ještě před termínem podávání přihlášek k maturitní zkoušce ve školním roce 2011/2012 stanoveným na 15. listopadu 2011. Do té doby musí být zřejmé, ke kolika předmětům se žák musí k maturitní zkoušce přihlásit," odůvodňují předkladatelé potřebu rychlého projednání návrhu, kterým se vláda bude zabývat v úterý.

Čtěte:

Státní maturita příští rok? Kdo ví, jak to dopadne

Strejček (ODS): Státní maturita - poprava učňovského školství

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Žantovský účtuje: Padesát tisíc na akci akademiků se má vracet. A co náklady na „milou akci“ Prague Pride, před kterou hodně lidí raději odjíždí z Prahy?!

8:15 Petr Žantovský účtuje: Padesát tisíc na akci akademiků se má vracet. A co náklady na „milou akci“ Prague Pride, před kterou hodně lidí raději odjíždí z Prahy?!

TÝDEN V MÉDIÍCH Novináři a politici dali dohromady dvě akce, které přitom neměly vůbec nic společnéh…