Předsednictvo VV bude jednat o Bátorovi

23. 8. 2011 7:18

O podpoře, kterou ministr školství Josef Dobeš (VV) poskytuje svému kontroverznímu personálnímu šéfovi Ladislavu Bátorovi, bude v úterý jednat předsednictvo Věcí veřejných i poslanecký klub této nejmenší vládní strany. Přinejmenším část vedení VV přitom vnímá, že kauza stranu poškozuje. Schází se i předsednictvo TOP 09, jejíž ministři se minulý týden rozhodli, že nebudou chodit na jednání kabinetu, dokud Dobeš neodvolá Bátoru. Jednat má také grémium ODS.

Předsednictvo VV bude jednat o Bátorovi
"Je pravděpodobné, že se budeme zabývat i touto kauzou," řekla ČTK první místopředsedkyně VV a vicepremiérka Karolína Peake. Podle dalšího z místopředsedů Tomáše Jarolíma nejspíš zazní "doporučení nebo apel na pana ministra Dobeše".

Dobeš Bátoru neodvolal ani poté, co kvůli jeho výrokům na adresu ministra zahraničí a předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga odmítli ministři TOP 09 navštěvovat jednání vlády. Odchod Bátory by přivítal i premiér Petr Nečas (ODS), který ale v pondělí připomněl TOP 09, že v minulosti proti Bátorovi razantně nevystupovala, a vyzval k řešení situace "bez ultimát".

Bátora, předseda konzervativní iniciativy D.O.S.T., v minulých týdnech ostře kritizoval například amerického velvyslance v Praze za jeho podporu pražského pochodu homosexuálů. Jeho oponentům ale vadí i Bátorova minulost spojená s uskupeními české krajní pravice.

Buď Bárta nebo my, vzkázal Schwarzenberg

"Když (Bátora) neodejde, tak půjdeme my. To je zásadní věc. Buď jsme stále demokratická republika nebo bereme fašismus jako docela zajímavý názor, který by měl být zastoupený na ministerstvu školství. To je pro mě důležitější než čílo v rozpočtu či otázka nějakého konzulátu v nějaké zemi," řekl deníku Právo Schwarzenberg. 

Místopředseda VV Tomáš Jarolím oznámil, že na úterním jednání vedení strany bude požadovat odvolání Ladislava Bátory. 

"Budu apelovat, abychom se s tím pánem (Bátorou) rozloučili. Chci vyvolat diskusi, zda by ministr nemohl změnit svoje stanovisko," řekl Jarolím deníku Právo. 

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To je smrtící.“ Ekonomka odhalila, kolik jde z Česka peněz. Na to ani Babiš nevydělá

14:12 „To je smrtící.“ Ekonomka odhalila, kolik jde z Česka peněz. Na to ani Babiš nevydělá

Do zahraničí odtéká až 500 miliard korun, varovala v interview s Pavlem Štruncem ekonomka Ilona Švih…