Putin spustil akci: Připravte se na válku!

29.08.2016 11:12

Ruská ministerstva a Centrální banka procházejí zkouškou fungování ve válečných podmínkách. Účastní se tak akce většího rozsahu, ve které je testována způsobilost ozbrojených sil Ruské federace. O akci informuje ministerstvo obrany Ruské federace.

Putin spustil akci: Připravte se na válku!
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Ve vzpomínkovém komplexu Vítězství na Pokloné hoře v Moskvě

„Teritoriální orgány výkonné moci budou procházet koordinací a kontrolou přechodu sfér působnosti na fungování ve válečných podmínkách,“ informuje se v tiskové zprávě ministerstva.

Uvádí se, že v průběhu dopředu neohlášeného cvičení bude probíhat mobilizace ruských občanů v záloze, včetně rezervistů. Do cvičení bude také zapojena automobilová technika a „některé části“ teritoriální obrany v jižním a centrálním vojenském okruhu.

„Z vojáků v záloze budou vytvořeny vojenské sbory, v rámci kterých si všichni projdou intenzivní, všeobecnou, vojenskou přípravou, stejně tak jako specializovanými výcviky. Otázky finančního zabezpečení vojsk se v rámci cvičení budou řešit skrze instituce Ruské centrální banky,“ uvádí se ve zprávě.

Podle informací poskytnutých tiskovou službou ruského ministerstva obrany se rovněž plánuje prověření připravenosti řady podniků ze zbrojního průmyslu, zejména pak na jihu Ruska.

Z ruských ministerstev se má do cvičení zapojit ministerstvo financí, ministerstvo masových komunikací a ministerstvo průmyslu a obchodu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: fibTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dupat po nich, hnát je!“ Čechům, co neradi Ukrajince, přišla výhrůžka

7:25 „Dupat po nich, hnát je!“ Čechům, co neradi Ukrajince, přišla výhrůžka

Cestovatel trabantem Dan Přibáň našel recept na výhru v boji o „duši národa“. „Je třeba po nich dupa…