Robejšek pod sochou Masaryka: Toto byl první Realista. Zato Sobotka je prý přesný opak

11.06.2017 16:04

REPORTÁŽ Realisté politologa Petra Robejška se vydali na pochod Prahou. Chtěli tak upozornit na změnu stylu, kterou propagují. Ještě předtím však Robejšek promluvil u sochy prvního československého prezidenta T. G. Masaryka na Hradčanském náměstí. Celá akce byla rovněž zahájením petiční akce proti přijetí eura.

Robejšek pod sochou Masaryka: Toto byl první Realista. Zato Sobotka je prý přesný opak
Foto: Vít Hassan
Popisek: Petr Robejšek oznamuje "změnu stylu." Realisté se prošli Prahou

Robejšek u sochy T. G. Masaryka zdůraznil, že na tomto místě se schází proto, že obdivuje jeho vytrvalost, se kterou se zasazoval o samostatný stát a zájmy této země. A také proto, že pro jeho styl politiky se dá použít označení realismus. 

Robejšek dále uvedl, že zavedené strany místo toho, aby problémy řešily, tak je spíše přidělávají. Úlohou každé vlády je dle jeho názoru podporovat ekonomiku a zajišťovat bezpečnost. Ostře se tak opřel do současné vládní garnitury, kdy řekl, že naše současná politická reprezentace není schopná předpovídat a řešit problémy. Předseda české vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) prý nemyslí realisticky, když podporuje zavedení eura, měny, která směřuje k rozpadu. Evropská unie má podle jeho slov nerealistické plány, kvůli nimž celý kontinent ztrácí energii, sebedůvěru a obranyschopnost.

Předtím, než Realisté vyrazili do ulic, Robejšek ještě zdůraznil, že prioritou jejich programu je to, aby Česko nebylo levnou montovnou a konzumentem nekvalitního jídla.  

Poté vyrazila zhruba dvoustovka příznivců do ulic města. A byli k poznání – před Hradem se totiž rozdávala bílá trička s jejich symbolem – modrou hvězdou. Byla zdarma, a tak o ně byl enormní zájem.

Lidé s transparenty hlásajícími změnu stylu vyrazili od Hradu Nerudovou ulicí na Střelecký ostrov, kde na ně čekalo občerstvení v podobě bábovky i vody. Mezi účastníky pochodu byl i Jiří Vítek ze strany Patriotů. 

Celé setkání i pochod byly poklidné a mírumilovné, uzavřel je koncert skupiny Žlutý pes. Největším hitem, zřejmě i díky symbolu Realistů modré hvězdě, byla píseň Modrá je dobrá. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

22:22 Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

Silné reakce na sociálních sítích budí příspěvek jednoho z neurointenzivistů směrem k neočkovaným. Z…