Robejškův prezidentský kandidát má vystaráno. Kandidaturu mu podepsali poslanci pěti stran

17. 10. 2017 10:32

Šéf Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Jiří Hynek se stal oficiálním kandidátem na post hlavy státu. Hynek na tiskové konferenci strany Realisté oznámil, že získal podpisy dvaceti poslanců, což je počet, který pro podání kandidatury stačí a nahrazuje podpisy 50 tisíc občanů.

Robejškův prezidentský kandidát má vystaráno. Kandidaturu mu podepsali poslanci pěti stran
Foto: Twitter Realistů
Popisek: Kandidát na prezidenta Jiří Hynek a mentor Realistů Petr Robejšek

Jiří Hynek, který je od roku 2011 prezidentem a výkonným ředitelem Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu, získal podpisy dvaceti dvou poslanců, které jsou nutné k podání kandidatury na prezidenta. Minimální počet poslaneckých podpisů je 20.

Na tiskové konferenci s šéfem Realitů Petrem Robejškem zároveň Hynek oznámil, že svou kandidaturu již podal na Ministerstvo vnitra. Stal se tedy oficiálním a registrovaným kandidátem na post prezidenta republiky.

„Minulý týden jsem odhadoval počet posbíraných podpisů občanů na 15 tisíc. Můj handicap byl v tom, že jsme začali pozdě a přesvědčovat lidi je velmi těžké, zvlášť když musí vytáhnout svůj občanský průkaz. Ve sběru podpisů ale hodlám pokračovat. Chci dokázat, že mám podporu občanů a do konce roku posbírat 50 tisíc podpisů,“ uvedl Hynek.

Konstatoval zároveň, že petici na podporu jeho kandidatury podepsali poslanci z celkem pěti politických stran. S výjimkou zákonodárců Martina Lanka a Jany Hnykové, kteří před časem přestoupili k Realistům, nechtěl Jiří Hynek další jména specifikovat.

„Ostatní poslanci, kteří to budou chtít sdělit, to jistě řeknou. Nediskutoval jsem s nimi o tom a považuji za neseriózní, aby jejich jména sděloval já. Mohu říci, že mám poslance, kteří byli zvoleni za pět politických stran,“ dodal.

Jiří Hynek je zároveň zakládajícím členem a tajemníkem loni vzniklé politické strany Realisté, kterou vede známý politolog, ekonom a expert na mezinárodní otázky Petr Robejšek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Občané, plaťte si Českou televizi dobrovolně! Padl revoluční návrh

4:40 Občané, plaťte si Českou televizi dobrovolně! Padl revoluční návrh

Ministr kultury Antonín Staněk svým výrokem, že v souvislosti s tím, jak se zvyšují náklady, je potř…