Sazka chce zastavit loterijní činnost

15.03.2011 10:05

Loterijní společnost Sazka podala prozatimnímu insolvenčnímu správci Josefu Cupkovi návrh k dočasnému zastavení loterijní činnosti. Podle některých zdrojů je to tah šéfa společnosti Aleše Hušáka, aby přiměl akcionáře kývnout na spojení s Pentou a E-Investem.

Sazka chce zastavit loterijní činnost

"Sazka mi dala včera návrh k dočasnému zastavení činnosti k vyjádření," řekl serveru ihned.cz Cupka. S návrhem nesouhlasí, protože by snížilo hodnotu firmy a tím i jejích pohledávek.

Společnost argumentuje tím, že nemá peníze na to, aby vyplatila jackpot a navíc opět dluží mobilním operátorům. Rekordní jackpot 103 milionů korun padl v lednu. Výherce se peněz zatím nedočkal a je možné, že se ani nedočká.

Jeden ze zástupců České obce sokolské, která má v Sazce rovněž podíl, naznačil, že by v celé věci mohlo jít jen o další Hušákův tah, jak donutit akcionáře, aby kývli na spojení Sazky s Pentou a E-Investem.

V úterý proto z popudu menších akcionářů zasedne mimořádná valná hromada společnosti a bude řešit, zda Hušáka odvolat. Diskutovat se bude také o případné změně stanov, která by umožnila vstup strategického partnera. Většinový vlastník ČSTV, který ovládá zhruba 68 procent akcií firmy, ovšem už předem deklaroval, že projednávané návrhy podpořit nehodlá.

Sazka čelí insolvenčnímu řízení. Nakládání se svým majetkem proto musí firma nejprve projednat s insolvenčním správcem. A tomu se zastavení loterijní činnosti nelíbí.

Čtěte také:

Městský soud určil správce pro insolvenční řízení se Sazkou

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Demonstrace před parlamentem? Zcela nezákonná. Zkušená pořadatelka Lenka Procházková srovnává s vlastní zkušeností a hovoří o metodách z Majdanu

21:48 Demonstrace před parlamentem? Zcela nezákonná. Zkušená pořadatelka Lenka Procházková srovnává s vlastní zkušeností a hovoří o metodách z Majdanu

Nad tím, že desítkám demonstrantů umožnili policisté ve středu 11. července oblehnout hlavní vchod d…