Senátorka varuje před cenzurou internetu. Řítíme se prý do pekel

07.06.2016 20:12

Senátorka Veronika Vrecionová (ODS) na poslední schůzi Senátu vehementně upozorňovala na to, že nově schválený zákon o hazardu omezuje svobodu internetu. Toto omezení může provést podle zákona o své vůli Ministerstvo financí. Podle Vrecionové by ovšem o omezování internetu měly rozhodovat výhradně soudy.

Senátorka varuje před cenzurou internetu. Řítíme se prý do pekel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Veronika Vrecionová

„Návrh Ministerstva financí, podle něhož budou moci úředníci rozhodovat, zda některý web bude blokován, či ne, považuji za mimořádně nebezpečný. Nebezpečí se podle mě skrývá v tom, že za pár dní může přijít pro změnu jiné ministerstvo a říci, že jeho úředníci by měli také rozhodovat o tom, zda je tento web vhodný, či ne. Blokování internetu prostřednictvím rozhodování úředníků je ve svobodné společnosti nepřijatelné. Návrh Ministerstva financí otevřel Pandořinu skříňku, a my uděláme vše pro to, aby nevstoupil v platnost. Pokud zákon, jehož součástí je blokace internetu, podepíše prezident, obrátíme se na Ústavní soud,“ řekla PL Vrecionová.

Ohledně cenzury internetu se již sešla s Ivanem Bartošem z Pirátské strany a zástupcem sdružení Přichází cenzor.cz.  Vrecionová se chce spojit s každým, kdo bude podporovat  vypuštění paragrafů o omezování internetu ze zákona o hazardu, který má začít platit od 1. ledna 2017.  

Podání k Ústavnímu soudu nevidí Vrecionová jako problém. „Pevně věřím, že potřebný počet podpisů pro ústavní stížnost mezi senátory získáme s přehledem. Věřím, že v Senátu je dostatek lidí, kteří si uvědomují, že cenzura internetu je cestou do pekel,“ doplnila senátorka.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Josef Petrů

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista našel ideální kandidátku na českou prezidentku. Jmenuje se Zuzana

17:22 Publicista našel ideální kandidátku na českou prezidentku. Jmenuje se Zuzana

Publicista Zdeněk Holásek ve svém posledním komentáři na serveru Neviditelnýpes.cz přemítal o budouc…