Server z USA: Muslimům byla poskytnuta výhoda, o které si ostatní náboženství mohou nechat jen zdát

18. 2. 2016 12:31

Přímo v sídle OSN v New Yorku se již nějakou dobu schází muslimové k hromadným modlitbám. Pronajali si místnost, která přitom není určena k potřebám jednoho konkrétního náboženství. Jak uvádí server Breitbart, zdejší zaměstnanci sami přesně neví, odkdy si pro sebe muslimové rozsáhlou místnost zabrali.

Server z USA: Muslimům byla poskytnuta výhoda, o které si ostatní náboženství mohou nechat jen zdát
Foto: KPR Hana Brožková
Popisek: Miloš Zeman a Lubomír Zaorálek v OSN

„OSN přitom formálně nikdy nevyjádřila souhlas s tím, že by měla být jakákoli z místností jejího sídla v New Yorku vyhrazena muslimským modlitbám. Nikdo vlastně neví, kdo si místnost zamluvil a jak dlouho se tam již vlastně modlitby konají. Nikdy v minulosti nebylo zvykem, aby si místnost nacházející hned vedle hlavní auly pro sebe zabrali věřící jakéhokoli náboženství,“ uvádí Breitbart s tím, že místnost je zarezervována každý pátek v rozmezí od 11:45 do 15:00.

Celý text v angličtině je ZDE.

Zmíněná místnost byla zřízena někdejším tajemníkem OSN Dagem Hammarskjoldem v roce 1957 a podle původního plánu se zde měli setkávat příslušníci všech náboženství. To již dnes není možné, aspoň ne každý pátek ve výše uvedeném čase. Jak referuje Breitbart, v době rekonstrukce místnosti se muslimové přesunuli do vzdálenějšího prostoru těsně u knihovny. „Modlitební koberce jsou nyní naskládány na velké hromadě prakticky v samém srdci sídla OSN. Podél zdí na chodbě jsou naskládány stovky bot, které muslimové před vstupem do mešity vždy odkládají.“

„Zatímco muslimové pořádají v sídle OSN své pravidelné modlitby, křesťané, Židé ani hinduisté takových výsad nepožívají. Očividně je tedy jedno náboženství nadřazováno jinému. Přitom samotná Charta OSN hovoří o úctě k lidským právům a svobodě pro všechny bez ohledu na vyznávané náboženství. Nemluvě o závazku hostitelské země o odluce církve a státu,“ uvádí Breitbart a konstatuje, že na rekonstrukci sídla OSN nedávno američtí daňoví poplatníci věnovali půl miliardy dolarů. „Jen velmi málo z nich však ví, že tak poslali peníze také na opravu modlitebny pro muslimy,“ dodává Breitbart.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Eurošprcka a Dublin IV: Kalouskova věta o Czexitu vyvolala vážnou reakci

20:16 Eurošprcka a Dublin IV: Kalouskova věta o Czexitu vyvolala vážnou reakci

Po opuštění EU bychom v případě, že zůstaneme na evropském společném trhu, museli stejně dodržovat e…