Škárka navrhuje: Ať je ministr Bárta předsedou strany

22.03.2011 12:58

Výkonný místopředseda Věcí veřejných (VV) Jaroslav Škárka míní, že se Vít Bárta chová příliš autoritativně a přebírá kompetence, které náleží předsedovi strany Radku Johnovi. I proto by měl být Bárta předsedou.

Škárka navrhuje: Ať je ministr Bárta předsedou strany
„Radek John není špatný předseda, díky němu jsme se dostali do parlamentu. Ale osobnost Víta Bárty je poměrně silná, má v povaze vést. Nemyslím si však, že by Radek nadále nemohl být předsedou," svěřil se Škárka v rozhovoru pro web Aktuálně.cz.

"Vít Bárta by měl přijmout zodpovědnost a stát se předsedou Věcí veřejných. Protože tu stranu povede jako faktický vůdce," řekl dále Aktuálně.cz.

Škárka teď zvažuje odchod z klubu, nelíbí se mu, jak se Věci veřejné chovají ke koaličním partnerům a že podle něj míří příliš doleva.

„Dovedu si představit, že za určitých okolností z klubu vystoupím. Pokud by se například Věci veřejné nasměrovaly do levicové politiky a rétoriky, pokud budou VV hrát roli trojského koně v rámci koalice a pokud nejednoznačnost a netransparentnost vedení strany zůstane i po naší květnové konferenci a my dál nebudeme čitelní," řekl dále Škárka.

Nespokojenost kvůli hektičnosti při schvalování reforem

Nechce však mluvit přímo o rozštěpení klubu, ale podle něj hektičnost při schvalování reforem vede k tomu, že někteří kolegové nejsou úplně spokojeni.

„Podle mě je problém, že se Věci veřejné často v koalici chovají jako opozice. Mrzí mě, že pokud se koalice na něčem dohodne, tak za týden někdo vystoupí a řekne, že je to jinak. My si teď nemůžeme dovolit vystupovat nejednotně. Podepsali jsme koaliční dohodu a velmi často se chováme jako zlobivé dítě, které si chce něco vydupat bez ohledu na to, co bylo domluveno," zmínil dále místopředseda VV.

„Vít Bárta je zvyklý vést velkou firmu a představuje si, že je takto možné vést i stranu. Je to jeden z důvodů, proč si myslím, že by měl přijmout zodpovědnost a stát se předsedou Věcí veřejných. Protože tu stranu povede jako faktický vůdce," dodal.

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: olb

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vy už jste se nenarodili jako Češi, říká Pospíšil o mladých

20:22 Vy už jste se nenarodili jako Češi, říká Pospíšil o mladých

Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se v rozhovoru pro server E15.cz, vedeném Jaroslavem Denemarkem, vyjád…