Šluknovsko by uvítalo přísnější zákon o loteriích a odpadech

02.09.2011 14:32

Podle starostů na Šluknovsku by tamější situaci pomohlo, kdyby se změnily zákony o loteriích a odpadech, případně rozpočtové určení daní ve prospěch malých obcí. Financí je zde totiž nedostatek, aby starostové bojovali s tzv. nepřizpůsobivými občany.

Šluknovsko by uvítalo přísnější zákon o loteriích a odpadech
reklama
Na jednání v Rumburku starostové ze Šluknovska formulovali své požadavky na legislativní změny, které by jim pomohly s jejich situací v obcích. Následně je předali úředníkům z ministerstva vnitra, například řediteli odboru bezpečnostní politiky Martinu Linhartovi a dalším.

"Žádáme, aby se v žádném případě nesnižoval počet policistů v okrese Děčín, zejména ve Šluknovském výběžku," zněl hlavní požadavek starosty Rumburka Jaroslava Sykáčka. V regionu totiž roste napětí mezi většinovou společností a Romy, jež se do obcí na Děčínsku ve velkém stěhují.

SLEDUJEME témata Romové a Romové v Rumburku

Podle Linharta je tento Sykáčkův požadavek splnitelný. Policie prý nechce šetřit na policistech v ulicích, ačkoliv se jí snižuje rozpočet. Cílem úspor bude administrativa a vedoucí funkce.

"Když se s veřejně prospěšnými pracemi začínalo, mohli jsme v Rumburce zaměstnat 40 lidí, dnes máme smlouvu jen pro dva a na tři měsíce," vypočítával Sykáček další prvky, které by situaci pomohly, zde například veřejně prospěšné práce. Zazněl i požadavek na změnu loterijního zákona a zákona o odpadech, aby se mohly jasně stanovit hygienické normy.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…