Sněmovna nestačí? Pekarová si našla melouch. A lidé si klepou na čelo

30.06.2022 11:50 | Ze sítí

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová oznámila, že rozjíždí vlastní podcast, do nějž si k mikrofonu plánuje zvát hosty a zpovídat je. Prvním pozvaným, kdo má „nám ostatním co říct“, je právnička Adéla Horáková z iniciativy Jsme fér propagující „manželství pro všechny“. Přestože ještě není venku ani celý úvodní díl, řítí se už jen po ukázce na Pekarovou Adamovou vlna kritických ohlasů shodujících se na tom, že by politička raději měla věnovat čas své předsednické funkci. Nepotěší ji ani řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS). Má pro ni nepříjemný návrh.

Sněmovna nestačí? Pekarová si našla melouch. A lidé si klepou na čelo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

Anketa

Vláda Petra Fialy dle vašeho mínění povládne (ptáme se od 30.6.2022)

95%
hlasovalo: 10975 lidí
Předsedkyně dolní komory vlastní podcast oznámila skrze svůj twitter. „Tak dlouho jsem poslouchala podcasty, že jsem i já podlehla a rozhodla se jeden začít tvořit!“ pochlubila se. 
 
Její podcast, pojmenovaný „Oko na punčoše“, má být místem, kde bude u mikrofonu vyzpovídat hosty, jež pokládá za zajímavé. „Budu zpovídat nejen známé ženy, které mají nám ostatním co říct,“ prozrazuje politička. 
 
První epizoda s hostem, který má „nám ostatním co říct“, již vzniká a světlo světa má spatřit už v pátek.
 
Oním prvním hostem je Adelá Horáková z iniciativy Jsme fér propagující homosexuální sňatky a tématem bude očekávaně právě „manželství pro všechny“.
„Jakožto katolička jsem příznivkyní manželství pro všechny,“ svěřuje se v ukázce nového podcastu předsedkyně Sněmovny, načež jí Horáková sděluje, že „pojem té tradice se zneužil na to, aby byl klackem na někoho, kdo nezapadá do nějaký škatulky“. 
 
Podle Pekarové Adamové je o tématu vhodné hovořit nyní, jelikož se dle ní nenajde nikdy moment, kdy bychom si řekli, že „máme ostatní věci vyřešené“ a můžeme se věnovat těm, které „jsme dali na druhou kolej.
 
Přestože by to mnoho lidí nečekalo, dojde i při tématu prosazování „manželství pro všechny“ na ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho „boj za tradiční svět“. „Utvořil si z něho velkou část své vlastní vnitrostranické politiky,“ zazní. 
Kladné reakce rozhodnutí předsedkyně Sněmovny nevzbuzuje. „Tady se řeší největší morální, společenská, ekonomická, mírová krize od dob vpádu vojsk varšavské smlouvy na naše území, ale paní Markéta Pekarová Adamová si, pravděpodobně místo svých pracovních povinností, udělala podcast,“ zaznělo v komentářové sekci. 
Nadšeni nejsou ani samotní voliči Pekarové Adamové. „No, nemyslím si, že je vhodné, aby třetí nejvyšší ústavní činitelka a poslankyně měla podcast. Fakt si nemyslím, že ji lidé pro tuto činnost zvolili,“ padlo dále v diskuzi.  
Že se „od 3. nejvyššího ústavního činitele se asi úplně nečeká, že má čas na tvorbu podcastů“ se pak opakovalo ve více z komentářů. 
Novinář Čestmír Strakatý pak naznačil, že jde zřejmě o nový trend v podobě „státních podcastů“. „Že někomu vadí veřejnoprávní podcasty, to chápu. Co statní podcasty?“ napsal ve svém komentáři s dodatkem, že tu máme „podcastovou inflaci“.
Naopak Horáková, jež je prvním hostem podcastu předsedkyně Sněmovny, si první díl velmi pochvaluje. „Těší mne, že konzervativní pohled a víra mohou jít, jak uslyšíte, ruku v ruce s podporou rovnosti a svobody všech občanů a občanek vzít si toho, koho milují,“ prozradila, k čemu se obě diskutérky doberou.
Zvláště nepříjemný návrh na dalšího hosta však má řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS), který chce vidět u Pekarové Adamové jejího předchůdce ve funkci předsedy TOP 09 a bývalého ministra financí Miroslava Kalouska – takovýto návrh předsedkyně Sněmovny zřejmě neuslyší ráda zejména kvůli Kalouskovým častým výpadům proti vládní koalici zejména v posledních měsících, kdy ji vytýká zejména její hospodaření. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Zodpovědnost

Dobrý den, napadlo vás, že to, že jste nepřekročil 20% není Vaše vina, že Vy jste proto udělal maximum, ale víc lidí Vás nevolilo jen kvůli ANO? Vždyť i politici z jiných stran Vás chválí, ale kvůli značnce s Vámi nechtějí jít do koalice? Neuvažujete o změne strany?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

17:56 Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela nejdříve v neděli, tedy den po volbách, v pořadu Otázky Václ…