Stanjura veří v dohodu. Gazdík rýpal: ODS chce zadlužovat stát

6. 12. 2011 23:19

Na způsob Jánošíka se rozhodla TOP 09 vyřešit nedostatek financí, který už delší dobu trápí menší města. Strana Karla Schwarzenberga chce vzít na přerozdělení celkem pět miliard velkým městům, což se nelíbí starostům metropolí ani ODS. Primátor Ostravy Petr Kajnar označil snahy TOP 09 za předvolební tah.

Stanjura veří v dohodu. Gazdík rýpal: ODS chce zadlužovat stát

„My nechceme dovolit, aby ODS pohřbila český a moravský venkov kvůli svým partikulárním zájmům ve větších městech," ohradil se proti výtkám koaličních partnerů předseda poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazdík v úterních Událostech a komentářích na České televizi.

O peníze by měla přijít Praha, Plzeň, Brno a Ostrava. Všechna čtyři města se však brání zuby nehty, starostové varují, že by mohlo dojí ke snížení komfortu obyvatel měst. Praha by prý nejspíš musela omezit činnost technických služeb a ulice by se mohly začít topit ve špíně, Brno dokonce pohrozilo omezením zdravotnických služeb.

Chceme pomoci všem, řekl Stanjura

„Jsme připraveni se dohodnout. Chceme pomoci všem, kteří pomoc potřebují," vyjádřil připravenost ke kompromisu předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. Připustil, že rozpočet menších měst je mezi rozpočtovými prioritami koalice. Nejvíce peněz by měly dostat obce druhého typu, tedy mezi jedním a deseti tisíci obyvateli.

Občanská demokracie má vlastní plán. Chce přidat obcím peníze, o které nikdo nepřijde. Petr Gazdík se pozastavil nad tím, kde je ODS plánuje vzít.

Gazdík: Cílem ODS je zadlužovat republiku

„Já chápu, že cílem občanských demokratů je zadlužovat republiku," rýpl si Gazdík. Dodal, že v době, kdy všichni počítají s katastrofickými scénáři ekonomické krize, nechápe, kde chce ODS peníze vzít. Podle Stanjurových slov však jde o takovou prioritu, že by se přinejhorším mohly obce zvýhodnit i na úkor státu.

„Rozpočet je o politických prioritách koalice, která rozpočet předkládá. My to za prioritu považujeme a my tu cestu najdeme. Slibujeme starostům, že do roku 2013 si přijdou na lepší peníze na jednoho obyvatele," věří v konečnou dohodu Zbyněk Stanjura.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jhe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pražská demonstrace, jakou svět neviděl. Přitomní byli dva lidé

11:59 Pražská demonstrace, jakou svět neviděl. Přitomní byli dva lidé

Nově vzniklý spolek ZHOTOVEN, o kterém jsme Vás již informovali, a který je zřejmě napojen na franco…