Starosta nechce vrátit čtvrt milionu. I když zůstal ve funkci

1. 6. 2011 23:36

Do zvláštní situace se dostal starosta obce Podolí na Slovácku. Dostal při odchodu ze zastupitelstva 240 tisíc odstupného, obec za něj ale nenašla vhodného nástupce, proto bývalý starosta ve funkci zůstal. Odchodné ale nyní odmítá vrátit.

Starosta nechce vrátit čtvrt milionu. I když zůstal ve funkci

Starosta Miroslav Křižka byl ve funkci celé tři volební období a po posledních volbách se rozhodl postoupit své křeslo někomu dalšímu.

„Měl jsem pocit, že jsem z téhle funkce unavený a vyhořelý. Zatím se ale nenašel žádný nástupce," uvedl pro ČTK Křižka.

V současné době svou funkci vykonává jako neuvolněný a jeho mzda je téměř poloviční. A právě kvůli tomu se cítí být oprávněn si odstupné ponechat jako kompenzaci. Podle ministerstva vnitra ale na odstupné nárok nemá, pokud ve vedení obce zůstal bez ohledu na to, zda je zaměstnán na plný či částečný úvazek.

Vsadí se o 10 litrů slivovice, že si peníze bude moci nechat

U soudu však podle Křižky spor o odstupné neskončí. Své námitky chce uplatnit v řízení o přezkoumání hospodaření obce, které krajský soud právě kvůli nevrácenému odstupnému přerušil.

O tom, že si bude moci odstupné nechat je pevně přesvědčen. „Myslím, že když to dostane do rukou opravdu někdo, kdo právu rozumí, rozhodne velice rychle," dodává starosta Podolí. „Vsaďte se se mnou o deset litrů slivovice!"

Starostu podporují i členové zastupitelstva. Podle slov zastupitelky Petry Ondrejkové si Křižka peníze zaslouží. „Je to velký balík peněz, každý mu ho závidí. Ale odměna mu plně náleží za to, co udělal pro obec za dvanáct let. Myslím však, že to pro něj nedopadne dobře, protože v našem státě nedopadá dobře vůbec nic," míní Ondrejková.

Psali jsme:
Starosta Hřenska zkolaboval kvůli verdiktu Ústavního soudu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jhe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z toho se nevykecáte. Krysy vylézaly z kanálů a zabíjely s podporou USA. Tereza Spencerová doplňuje zprávy ze Sýrie a přirovnává Junckera k Brežněvovi... Protože zase navrhoval

8:09 Z toho se nevykecáte. Krysy vylézaly z kanálů a zabíjely s podporou USA. Tereza Spencerová doplňuje zprávy ze Sýrie a přirovnává Junckera k Brežněvovi... Protože zase navrhoval

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Turci, naši spojenci z NATO, obsazují severozápadní cíp Sýrie a nejs…