Státní zástupce podal návrh na vazbu pro pět obviněných v kauze Oleo Chemical. Je mezi nimi i Rittig?

27.09.2014 22:25

Státní zástupce podal návrh na vazbu pro pět z deseti obviněných v kauze tunelování firmy Oleo Chemical. Uvedla to dnes Česká televize. Zatím ale není jasné, jestli je mezi pěticí i lobbista Ivo Rittig.

Státní zástupce podal návrh na vazbu pro pět obviněných v kauze Oleo Chemical. Je mezi nimi i Rittig?
Foto: twitter.com
Popisek: Ivo Rittig

Skupina, která podle vyšetřovatelů kromě vyvádění peněz z Oleo Chemical prala špinavé peníze a krátila daně, byla zadržena v pátek. O možných vazbách rozhodne obvodní soud pro Prahu 5. Podle nepotvrzených informací budou nejméně čtyři ze zbylé pětice obviněných propuštěni.

Výslechy skončily až večer

Rittigova advokátka Katarína Kožiaková Oboňová řekla kolem 20:30 novinářům, že výslechy skončily a nemá k nim žádné hodnocení. Jinak nechtěla situaci komentovat. Obhájce provozního ředitele Oleo Chemical Radomíra Kučery Daniel Volák odpověděl na otázku, zda lze očekávat návrhy na vazbu, že je to věc státního zastupitelství. „Já osobně jsem podal návrh na propuštění mého klienta ze zadržení," uvedl. Kučera podle něj dopodrobna vypovídal a poskytl součinnost. Podle Volákových informací mají všichni obvinění zadržené cestovní pasy.

Rittigova advokátka již odpoledne řekla, že dnešní a páteční výslechy by mohly pomoci tomu, aby Rittig do vazby nemusel, protože by pominula obava z ovlivňování svědků. Pokud budou všichni svědci vyslechnuti, mohl by jít tedy lobbista domů. O možných vazbách pro Rittiga a další obviněné rozhodne obvodní soud pro Prahu 5, uvedla Česká televize.

Policie v pátek v souvislosti s kauzou údajného vytunelování Oleo Chemical zasahovala na různých místech v Praze včetně Rittigovy vinohradské rezidence. Ve skupině zadržených jsou podle médií kromě Rittiga jeho právníci Karolína Babáková a David Michal či lidé z vedení Oleo Chemical. Jedním z obviněných je také Rittigův obchodní partner Peter Kmeť zastupující firmu Cokeville Assets z Panenských ostrovů. Aktuální případ týká dodávek pro společnost Čepro, státního distributora paliv, řekla serveru Lidovky.cz Rittigova právnička.

Kmeť byl už dříve obviněn spolu s Rittigem, Michalem a dalším lobbistovým advokátem Markem Stubleym v případu údajně předražených jízdenek pro pražský Dopravní podnik. Nynější kauza Oleo Chemical podle lobbistovy advokátky už žádnou souvislost s dopravním podnikem nemá, ale obvinění stojí na podobné smlouvě s Cokeville Assets jako v případě jízdenek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, kup

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

16:59 „Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

REPORTÁŽ Za oponou války. Tak se jmenuje kniha novináře, zahraničního zpravodaje ČT Jakuba Szántó, p…