Takto se bude mít Krejčíř v jihoafrickém vězení během Vánoc. Čtěte, co ho tam čeká

25. 12. 2014 21:55

Prominentní vězně v Jihoafrické republice, k nimž se řadí také Čech Radovan Krejčíř, nečeká o Vánocích žádné hýčkání. Jak dnes napsal jihoafrický server Times Live, výhody, s nimiž mohou o vánočním provozu neodsouzený Krejčíř nebo už odsouzený atlet Oscar Pistorius počítat, nejsou velké. S určitostí ale bude lepší jídlo a vězni se mohou těšit na maso, které se normálně běžně každý den nepodává.

Takto se bude mít Krejčíř v jihoafrickém vězení během Vánoc. Čtěte, co ho tam čeká
Foto: geoafrica.com
Popisek: Uprchlý zločinec Radovan Krejčíř, který se skryl v Jihoafrické republice
reklama

„Vězně tady nehýčkáme," prohlásil komisař Zebilon Monama odpovědný za pretorijskou věznici Kgosi Mampuru II., v níž jsou Pistorius i Krejčíř drženi. Správa věznice se prý ale bude snažit zajistit, aby o Vánocích bylo na jídelníčku maso.

Mluvčí správy věznic Logan Maistry řekl, že žádné speciální jídlo nebude. Vězni ale mají povoleno vyzdobit si vánočně své cely. Ve vězeňském obchodě mohou za ozdoby utratit 75 randů (asi 150 korun), v žádném případě však nesmí být v sázce bezpečnost věznice.

K prominentům ve věznici se řadí také bývalý šéf finanční firmy Fidentia Group Arthur Brown, který dostal 15 let za finanční podvody. Býval to marnotratník, který o svátcích hojně utrácel za dárkové koše, bonboniéry a podnosy s čerstvým ovocem pro klienty i zaměstnance.

Hendikepovaný běžec Pistorius je odsouzený za zabití své přítelkyně. Jeho sestra tvrdí, že je jako vězeň řazen do skupiny B, což mu dává právo na 36 návštěv po 45 minutách ročně, maximálně ale jenom na čtyři za měsíc.

Krejčíř na rozdíl od předchozích dvou není odsouzen a na pokračování svého procesu čeká v nemocničním oddělení věznice. Coby neodsouzený má více výhod než předchozí dva. Rodina ho smí například navštěvovat pravidelně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, kup
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

21:36 To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

Prezident České stomatologické komory a nově také člen krizového štábu Roman Šmucler volá po uvolněn…