Těžební limity se musí prolomit. Jinak hrozí krize teplárenství, tvrdí náměstek

27.02.2011 18:13

Krizové situaci v teplárenství lze podle náměstka ministra průmyslu a obchodu Tomáše Hünera předejít jednoduše. Diskutovaným prolomením těžebních limitů.

Těžební limity se musí prolomit. Jinak hrozí krize teplárenství, tvrdí náměstek

Diskuze o prolomení těžebních limitů patří mezi stálice politických debat. Toto téma oživil v neděli i náměstek ministerstva průmyslu a obchodu Tomáš Hüner.


Ten tvrdí, že limity musí být prolomeny. Jinak prý české teplárenství může dopadnout špatně. Náměstek to uvedl v neděli v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Teplárenství hrozí smrt? 

Dodávky tepla jsou přitom v současné době ve snížené sazbě DPH, pokud dojde kvůli penzijní reformě ke zvýšení DPH na 20 procent, teplo výrazně podraží. "Nemyslím si, že zvýšením DPH by došlo k zabití teplárenství. K tomu dojde jinými přístupy, a to tím, pokud by stát zůstal nečinný k záležitosti limitů," uvedl náměstek v pořadu.

V programovém prohlášení vlády ale stojí, že se těžební limity prolamovat nebudou. Podle náměstka se však může stát, že pokud by teplárenství bylo ohroženo, ministr průmyslu by mohl na vládu přijít s tím, aby se programové prohlášení upravilo.

Prohlášení vlády asi čekají úpravy

"Může se stát, že když bude teplárenství ohroženo natolik, že to bude stát za to, pobavit se i o úpravách programového prohlášení vlády, předpokládám, že ministr Kocourek toto udělá," uvedl náměstek.

Situaci na poli těžebních limitů v současné době vyhodnocuje meziresortní komise. Podle náměstka výsledky této komise prokážou nutnost limity prolomit. Jinak by se stav teplárenství mohl prý výrazně zhoršit.

Více čtěte:

Nečas: DPH by se mohlo zvednout už od října 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na to nemáte nárok! Profesor Pafko uzemnil Žantovského. Jde o Zemanovo zdraví

22:07 Na to nemáte nárok! Profesor Pafko uzemnil Žantovského. Jde o Zemanovo zdraví

„Lékař nemůže sdělovat informace podle funkce pacienta, v žádném případě,“ uvedl dnes ve vysílání ro…