To mají být ta vaše lidská práva? nadával soudu migrant, odsouzený za opití a znásilnění ženy

08.08.2017 8:45

Další znásilnění. Další pachatel z řad migrantů. Další Afghánec. Další vysoký trest. Asi tak by se dal „telegraficky“ charakterizovat případ, který se včera řešil před soudem ve Vídni.

To mají být ta vaše lidská práva? nadával soudu migrant, odsouzený za opití a znásilnění ženy
Foto: Petr Blahuš
Popisek: Situace kolem imigračního centra pro cizince v Dědinách.

Před vídeňským okresním soudem včera stanul další z afghánských migrantů, který se nezachoval zrovna „gentlemansky“ k rakouským ženám. Dvaatřicetiletý násilník z Afghánistánu však příliš velkou pokoru po vyhlášení rozsudku neprojevil. Když mu bylo řečeno, že si „posedí v chládku“ příštích pět let, reagoval poněkud podrážděně. „To mají být ta vaše lidská práva?“ dotazoval se dle deníku Kronen Zeitung s nádechem ironie i rozčílení Afghánec.

Rozsudek sice ještě není pravomocný, ale těžko očekávat, že by byl vilnému afghánskému násilníkovi trest podstatně snížen. V jeho neprospěch hovoří celá řada důkazů, ale Afghánec se přesto stylizuje od role oběti, které bylo ublíženo. Přitom ve skutečnosti ublížil on třiadvacetileté ženě, kterou potkal čtrnáctého ledna letošního roku na tramvajové zastávce. Společně popili trochu alkoholu a původně přátelský Afghánec se rázem proměnil na sexuálního predátora.

Anketa

Bude Donald J. Trump koncem roku 2017 ještě prezidentem USA?

93%
7%
hlasovalo: 1588 lidí

Celý text v němčině je ZDE.

Po vypití několika doušků vodky vzal Afghánec opilou ženu do bytu svého přítele a tam ji proti její vůli sexuálně zneužil. Soudce Christoph Bauer konstatoval, že od samého počátku sledoval obžalovaný jediný cíl, a to ženu opít a poté si vynutit sex. „Zneužil jste její bezbrannosti. Počkal jste si, až se nebude moci bránit, a poté jste zaútočil,“ konstatoval soudce tváří v tvář afghánskému násilníkovi.

Afgháncův obhájce Georg Bürstmayr se na místě proti rozsudku odvolal, ale to již na samotné skutkové podstatě nic nezmění. Žena navíc nebyla podobnému utrpení vystavena poprvé. V dubnu 2016 se stala obětí jiného Afghánce, který ji rovněž znásilnil. Ovšem poprvé se před soudem neobjevil ani její trýznitel. Již před sedmi lety byl za stejný trestný čin, tedy znásilnění, odsouzen na dva a půl roku do vězení. Později byl uznán vinným za násilnosti a poškozování cizí věci.

Nezdá se však, že by to na něm zanechalo nějaké pozitivní důsledky. Před soudem si počínal suverénně a k přiznání se rozhodně neměl. Naštěstí se nedostal do své tradiční agresivní nálady, která jemu i okolí způsobila v minulosti mnoho problémů. Když mu například nechtěly dvě dívky vyhovět stran jeho erotických nároků, odcizil jim jejich mobilní telefony a vybil si frustraci aspoň na nich.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

13:42 Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

Dnes se v Otázkách Václava Moravce setkali předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, nejvyšší státní…