Totálně uzavřít hranice! Rakousko se hroutí a připravuje tajný plán. Tvrdší, než tušíte

05.09.2016 7:06

Rakousko dlouho táhlo v migrační krizi s Německem za jeden provaz. Jednoho dne se ale Rakušanům zdálo, že ve své zemi mají migrantů dost, a došlo ke změně kurzu. Rakousko příliv migrantů významně omezilo. Dnes se však zdá, že to nestačilo. Teď se naši jižní sousedé chystají vyhlásit výjimečný stav a svou zemi neprodyšně uzavřít. Jinak by prý hrozil kolaps státu.

Totálně uzavřít hranice! Rakousko se hroutí a připravuje tajný plán. Tvrdší, než tušíte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rakouská vlajka

„Rakouská vláda hodlá přijmou příští týden mimořádné opatření. V souvislosti s přílivem přistěhovalců a žadatelů o azyl hodlá vyhlásit dekretem výjimečný stav, neboť jsou kvůli množství imigrantů ohroženy bezpečnost, pořádek i školství a zdravotnictví Rakouska. Do země nevpustí žádného migranta,“ píše server Česká justice.

Anketa

Andrej Babiš prý řekl: ,,To, co píší v novinách ti blbečci, že tábor v Letech byl koncentrák, to je lež, byl to pracovní tábor. Kdo nepracoval, šup a byl tam." Vadí vám tento výrok?

4%
96%
hlasovalo: 7368 lidí

Stane se tak na základě zákona o výjmečném stavu, jenž byl přijat už letos v dubnu. Rakouská republika si otevřela možnost vyhlásit tento stav v zemi, pokud politici dospějí k názoru, že je ohrožena vnitřní bezpečnost země. Rakouské ministerstvo vnitra už několik týdnů pracuje na zprávě, která shrnuje fakta dokazující, že ohrožení země se blíží. Informoval o tom rakouský deník Der Standard. Vnitro podle všeho doporučuje uzavřít zemi co nejdřív, protože stát je ohrožen hned sedmi faktory.

Předně jde o samotný vysoký počet cizinců který podle deníku významně narušuje fungování institucí, a pokud by pokračoval, došlo by k jejich zhroucení... Zadruhé, v případě pokračování migrace do Rakouska se rovněž zhroutí systém základní péče, zejména ubytování. „Už nyní máme dočasné bezdomovectví žadatelů o azyl, kterému nejsme schopni zabránit,“ uvádí Der Standard. „V některých okresech navíc ubytovávání cizinců vyvolává etnicko-kulturní napětí a společenské napětí,“ varuje rakouský resort vnitra.

Celý text naleznete zde.

Do třetice všeho zlého roste počet zločinů spáchaných migranty. „Podíl žadatelů o azyl mezi podezřelými cizinci se zvýšil z 11,6 na 15,6 procenta. Zvýšil se počet odsouzených cizinců především u drogových trestných činů, krádeží, sexuálních napadení a ublížení na zdraví. Jde o cizince původem z Afghánistánu, Nigérie, Maroka a Alžíru. Cizinci za rok spáchali v Rakousku 92 804 trestných činů. Rovněž počet trestných činů proti cizincům se zvýšil, a to na 172 ve druhém pololetí roku 2015,“ píše server.

S trestnou činností hrozí i čtvrtý nebezpečný bod. Ministerstvo spravedlnosti je znepokojeno možnou radikalizací vězňů za mřížemi. Soudy prý navíc absolutně nestíhají řešit nával žádostí o azyl.

Velké množství migrantů žijících v zemi se negativně podepisuje i na rakouských dětech, protože ve třídách v krátké době významně narostl počet žáků, jenže třetina z nich umí německy jen pozdravit.

Přetížené je také rakouské zdravotnictví. Země hlásí nedostatek dětských psychiatrů.

Migranty zaměstnáme. Nebo ne?

„Poslední popsanou oblastí je trh práce. Podle deníku Der Standard se stále politici nemohou dohodnout na některých formulacích. Konkrétně jde o formulaci, že ‚více než 75 % žadatelů o azyl absolvovalo pouze základní školní docházku‘, proto hrozí, že Rakousko bude konfrontováno s historicky nejvyšší nezaměstnaností a že dojde k enormní zátěži a konkurenci na trhu s nekvalifikovanou pracovní sílou,“ doplňuje s odkazem na rakouský deník server.

Předpokládá se, že Rakousko vydá na migranty asi deset miliard euro. Do roku 2019.

Ale pozor. I pokud bude výjimečný stav vyhlášen, Rakousko je připraveno přijímat ženy, děti a příbuzné cizinců, kteří v zemi již žijí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

důchodová reforma

Dobrý den, kdy předložíte návrh důchodové reformy? Sliboval jste to v březnu, a už jsme za polovinou. A už jste o ní jednal s opozicí, protože čím déle s ní začnete jednat, tím se celý proces oddaluje nebo hodláte shválit i bez ní a čekat, že až se karty obrátí, zase bude zrušena?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

15:00 Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

Z pádu Credit Suisse bude zřejmě profitovat největší švýcarská banka UBS. Už jen proto, že záruky po…