Tůmová korupci stále odmítá

29.10.2010 12:37

Místostarostka Brna-sever Zdeňka Tůmová z ČSSD odmítla podezření, že by přijala úplatek. Přijaté peníze měly být údajně půjčkou.

Tůmová korupci stále odmítá

Bankovky, které Tůmová obdržela při předávce v autě, jsou údajně půjčka od jejího známého a podnikatele Davida Lacíka. Alespoň to přistižená politička tvrdí v tiskové zprávě.

"To jsou ty materiály od té střechy, viď?" říká na záznamu zveřejněném serverem Novinky.cz Tůmová, které kdosi dává do tašky paklík bankovek.

Peníze na byt

Lacík údajně vloni 12. listopadu půjčil Tůmové 100 000 korun, kterými chtěla jmenovaná přispět otci na privatizaci bytu. "Pod vlivem rodinných neshod jsem od toho záměru upustila a vypůjčené peníze jsem koncem ledna 2010 panu Lacíkovi vrátila," napsala místostarostka.

Zdeňka Tůmová označila celou kauzu za tvrdou snahu o její diskreditaci. "Zůstává pouze otázkou, kdo za celou záležitostí stojí, kdo videozáznam v roce 2009 pořídil, z jakého důvodu a proč právě nyní v roce 2010 anonymně poskytnul veřejným médiím," uvedla.

Pouze jsem mu pomáhala v dobré věci

Sociálnědemokratická politička se dále hájí tím, že Lacíka zná pouze jako účastníka společenských akcí, profesně s ním do styku nepřišla. Pouze ji prý jako místostarostku Brna-sever loni požádal, aby mu pomohla při shromažďování materiálů potřebných ke zřízení soukromé mateřské školy v obci mimo Brno, ve které bydlí. 

Lacík, který je jednatelem stejnojmenné stavební firmy z Lovčiček na Vyškovsku, v pátek odmítl záležitost komentovat. Ve stručném vyjádření pro ČTK pouze odkázal na svého právního zástupce.

Tejcovi došla trpělivost

Do problému se vložil i šéf brněnské sociální demokracie Jeroným Tejc.

„Telefonoval jsem jí a požádal, ať ve velmi krátké době předloží všechny podklady pro tvrzení, které říká, tedy doklady o té půjčce. Případně očekávám svědectví od toho člověka, který údajně měl tu půjčku poskytnout, že tomu tak je. Také jsem ji požádal, aby zvážila pozastavení členství v ČSSD," řekl Tejc deníku Právo.

Čtěte také:

Místostarostka přebírala sumu peněz. Prý na dárek pro tatínka

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jac

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Expert OSN přišel do ČT vyhubovat Čechům, že nepodepsali dohodu o migraci. „Nelegální migrace“ se prý neříká.  A pak řekl něco, co bylo moc i na Takáče

21:05 Expert OSN přišel do ČT vyhubovat Čechům, že nepodepsali dohodu o migraci. „Nelegální migrace“ se prý neříká. A pak řekl něco, co bylo moc i na Takáče

Členské země OSN dnes formálně přijaly globální pakt o migraci. Ne však všechny. Třeba Česko u toho …