Úředníci nezvládají správní řízení kvůli EET. Je to nová agenda, vysvětlují

05.08.2017 9:19

Elektronická evidence tržeb přináší další komplikace. Tentokrát pro úředníky. Jak uvádí deník Echo24.cz, Finanční správa nezvládá agendu spjatou se správnímí řízeními kolem EET.

Úředníci nezvládají správní řízení kvůli EET. Je to nová agenda, vysvětlují
Foto: Hans Štembera
Popisek: Manifestace s názvem Vítězný únor 2016, kterou pořádala Strana soukromníků ČR. Tématem bylo zavedení kontrolního hlášení DPH a o poslanci schválený zákon o elektronické evidenci tržeb

Finanční správa sice rozdala od 1. prosince loňského roku tisíce pokut, celkem však dokázala vyřešit jen 144 z více než tří tisíc zahájených správních řízení. Úředníci se hájí tím, že jde o novou agendu. 

„Při rozhodování zejména prvních případů si musí úředníci vymezit určitá pravidla, zásady, správní uvážení pro rozhodování a to vše zabere více času, než když se jedná o rozhodovací činnost dle již nastavených pravidel z minulosti,“ zdůvodnila prodlevy mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Petlachová. 

Původní text ZDE.

Server Echo24.cz vyzpovídal jednoho z podnikatelů jichž se správní řízení dotýká. Je jím Roman Čarek z pražské kavárny Café Kafíčko, jenž je přesvědčen, že jako spolek nemají povinnost se přihlásit k EET ani k platbě daně z příjmu právnických osob. Finanční správa si však myslí něco jiného. Jak Čarek podotýká, dlouho trvalo, než byli kontroloři schopni říct, jestli kontrolovaní vůbec něco dělají špatně. „A trvalo jim, než s námi to řízení zahájili,“ podotkl podnikatel. „Nedávno proti nám ukončili sběr důkazů a nyní máme lhůtu na to, abychom se s materiálem seznámili. Správní řízení tedy ještě není uzavřeno,“ dodal.

Jiní podnikatelé si pro změnu zase stěžují na četnost kontrol. „Ke mně přišla kontrola už šestkrát,“ uvedl například podnikatel z jižních Čech.

Závěrem pak server uvádí, že nejvyšší pokuta, kterou Finanční správa udělila, činí 150 tisíc korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu že je 16? Nebo spíš 40? Afghánce hledá policie. FOTO mladíka uvnitř

19:21 Tomu že je 16? Nebo spíš 40? Afghánce hledá policie. FOTO mladíka uvnitř

Policie vyhlásila pátrání po údajně šestnáctiletém mladíkovi Rasollu Mohammadovi s informací, že můž…