V Duchcově se na dnešek chystá demonstrace

29. 5. 2013 6:48

Lidé z Duchcova se dnes odpoledne chtějí sejít, aby jim starostka po napadení mladého páru skupinou lidí představila nová související opatření obce. Místní zřejmě hodlali hlavně diskutovat, ale starostka Jitka Bártová má obavy z toho, že se oznámené demonstrace chtějí zúčastnit lidé hlásící se otevřeně k rasismu.

V Duchcově se na dnešek chystá demonstrace
Foto: hns
Popisek: Starostka Duchcova Jitka Bártová

Policie obvinila z útoku pět lidí ve věku od 16 do 44 let. Případ už stál místo strážníka, který útok sledoval prostřednictvím kamerového systému. Bártová ČTK řekla, že se vyšetřuje také únik videa z městské kamery do médií.

"Původní záměr organizátorů byl, že se sejdeme jen Duchcovští, popovídáme si o tom a já představím opatření, která udělalo město," uvedla starostka. Událost zveřejněná na sociální síti Facebook ale už podle ní začala žít vlastním životem. Pořadatelé demonstrace akci z internetu odstranili, podporu jí tam ale před tím vyjádřily tisíce lidí. Kolik lidí ve středu v podvečer na náměstí městečka s necelými 8000 obyvateli přijde, si starostka netroufá odhadovat.

Mladý pár, který se vracel z diskotéky, napadli muži i ženy v noci na 18. května. Na manžele útočili pěstmi i kopanci. U městské policie končí muž, který sledoval celý incident policejní kamerou. Podle Bártové ale nezasáhl tak účinně, jak by město očekávalo.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

19:39 Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

Na výstavě Zahrada Čech, kam se premiér Babiš neohlášený zajal podívat minulý pátek, jej pronásledov…