Věci veřejné odmítají návrh na jednotnou sazbu DPH 19 procent

15.07.2011 14:38

Věci veřejné odmítají návrh ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) na jednotnou sazbu DPH 19 procent. Místopředsedkyně VV Kateřina Klasnová řekla deníku Právo, že její strana si přeje zachování dvou pásem DPH.

Věci veřejné odmítají návrh na jednotnou sazbu DPH 19 procent
Kvůli projednávání státního rozpočtu by se příští týden měli sejít koaliční vyjednavači ve formátu K9. Státní pokladně se neustále zmenšují příjmy, proto by Klasnová navrhovala daňovou amnestii nebo zdanění prostituce.

Přáli bychom si zachování dvojí sazby

„Nechceme v bodě DPH ustupovat, k tomu dalo předsednictvo i mandát našim vyjednavačům. Spíš než sjednocení sazby bychom chtěli delší dobu zachovat dvojí sazbu, třeba 14 a 19 procent. Dvojí sazbu jsme prosazovali dlouhodobě, jelikož má své kouzlo - do nižšího pásma se mohou dostat položky jako léky, potraviny či knihy," řekla Právu Klasnová.

Podle Klasnové se Kalousek snaží dostat její stranu pod tlak, aby v časovém presu odsouhlasily zvýšení DPH na 19 procent.

Kalousek žene VV do kouta

„Kalousek to strašně tlačí, protože jsou na přelomu července a srpna 14 dní vládní prázdniny, a tváří se, že to pak nebude stíhat. Nevím, jestli je tak neschopný, nebo tak zlomyslný, ale domnívám se, že B je správně. Je to jeho taktika nás dostat na poslední chvíli do presu, tomu bychom neměli podléhat," myslí si.

Během debaty o výši DPH by se měla probírat také progresivní daň a zvýšení daňové sazby pro firmy o jedno procento.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

15:37 Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

PŘÍBĚH Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) sice stále provádí své lynče, ale mnohem víc se o nich mluv…