Vláda bude jednat o čerpání evropských dotací po roce 2013

31.08.2011 6:22

O směřování evropských dotací po roce 2013, kdy skončí současné programové období Evropské unie, bude ve středu jednat vláda. Podle návrhu ministerstva pro místní rozvoj by peníze, které bude Česko z evropských fondů čerpat, měly pomoci například zvýšení konkurenceschopnosti české ekonomiky nebo rozvoji páteřní infrastruktury.

Vláda bude jednat o čerpání evropských dotací po roce 2013
Vyjednání co nejvyššího objemu prostředků na podporu kohezní politiky bude podmínkou optimálního využití evropských fondů pro posílení konkurenceschopnosti Česka, uvedl ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský (VV). Cílem kohezní politiky, známé také jako politika soudržnosti, je hlavně vyrovnávat hospodářské a sociální rozdíly mezi evropskými regiony. Peníze tak díky ní plynou především zaostalým regionům a méně vyspělým členským státům.

Dalšími oblastmi, které bude chtít Česko v letech 2014 až 2020 podpořit pomocí evropských peněz, jsou kvalita a efektivnost veřejné správy, sociální začleňování, boj s chudobou a systém péče o zdraví a integrovaný rozvoj území.

Vláda má ve středu také projednat žádost ministerstva zemědělství o souhlas s uvolněním 250 milionů korun na výstavbu a obnovu infrastruktury vodovodů a kanalizací zejména v malých obcích. Mze vládu rovněž požádá o uvolnění dalších 21 milionů korun na náhrady škod, které loni zemědělcům způsobily rozsáhlé záplavy.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vy

21:19 „Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vy

Francouzi jsou stále nespokojení s tím, jak vypadá jejich země, jak žijí, na co mají a na co nemají.…