Vládní zmocněnkyně navštívila Šluknovsko. Bojí se extremistů

01.09.2011 18:05

Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková jela na Šluknovsko. Chce zde zmapovat situaci kolem tzv. nepřizpůsobivých občanů. Setkala se například se starostou Rumburku Jaroslavem Sykáčkem.

Vládní zmocněnkyně navštívila Šluknovsko. Bojí se extremistů
reklama
„Chtěla jsem inkognito zmapovat situaci, abych získala objektivní obrázek," řekla Monika Šimůnková pro server iDNES.cz. V Rumburku se vládní zmocněnkyně pro lidská práva setkala jak se starostou Jaroslavem Sykáčkem, tak s romskými předáky či rodiči jednoho z útočníků.

Situace na Šluknovsku se totiž zhoršuje. Naposledy přesila Romů napadla šest mladíků a policie incident vyhodnotila jako ublížení na zdraví s rasovým podtextem. Před tím zase v nedalekém Novém Boru skupina Romů zaútočila na obsluhu baru a jeho zákazníky mačetami.

SLEDUJEME témata Romové a Romové v Rumburku

Šimůnková proto navštívila i tamější azylový dům a charitu. Podle jejích slov je v Rumburku patrné napětí, už jen kvůli hlášeným demonstracím extremistických skupiny. Podle ní se ale situace zklidňuje.

Související: Zmocněnkyně viděla Rumburk a hlásá: Trestat přísně, ale všechny stejně

V pátek se v Rumburku a Varnsdorfu již konaly protesty kvůli nespokojenosti s Romy. Dav dokonce pochodoval městem a útočil na domy, které obývali právě Romové. Další demonstrace je plánovaná na sobotu. "Musím se razantně postavit proti rasistickým a extremistickým tendencím a proti tomu, pokud se tady budou scházet extremisté," řekla jasně Šimůnková.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…